• 1992-ci ildə Azərbaycan Respublikası ilə Moldova Respublikası arasında ticarət-iqtisadi əməkdaşlığın prinsipləri haqqında Saziş imzalanmışdır. (Kişineu, 14 yanvar 1992)
• 1992-ci ildə Azərbaycan Respublikası Xalq Təhsili Nazirliyi və Moldova Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyi arasında Elm və təhsil sahəsində əməkdaşlıq haqqında Sazişin Protokolu imzalanmışdır. (Bakı, 31 mart 1992)
• 1992-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Moldova Respublikası Hökuməti arasında 1993-cü il üçün ticarət-iqtisadi əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 17 oktyabr 1992)
• 1992-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Xalq Təhsil Nazirliyi və Moldova Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyi arasında Elm və təhsil sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 31 mart 1992)
• 1993-cü ildə Azərbaycan Respublikası Ali Attestasiya Komissiyası ilə Moldova Respublikası Ali Attestasiya Komissiyası arasında Azərbaycan Respublikası Ali Attestasiya Komissiyasının və Moldova Respublikası Ali Attestasiya Komissiyasının alimlik dərəcələrinə və elmi adlara dair verdikləri sənədlərin (diplomların, attestatların) ekvivalentliyini qarşılıqlı surətdə etibarlı saymaq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 18 oktyabr 1993)
• 1993-cü ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Moldova Respublikası Hökuməti arasında 1994-cü il üçün ticarət-iqtisadi əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Aşqabad, 23 dekabr 1993)
• 1994-cü ildə Azərbaycan Respublikasının Milli Bankı ilə Moldova Respublikasının Milli Bankı arasında Azərbaycan Respublikasının və Moldova Respublikasının milli valyutalarının açıqlanması ilə əlaqədar banklararası hesablamaların təşkili haqqında Saziş imzalanmışdır. (Kişineu, 3 fevral 1994)
• 1994-cü ildə Azərbaycan Respublikası Daxili İşlər Nazirliyi ilə Moldova Respublikası Daxili İşlər Nazirliyi arasında əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (17 fevral 1994)
• 1995-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Moldova Respublikası Hökuməti arasında sərbəst ticarət haqqında Saziş imzalanmışdır. (Minsk, 26 may 1995)
• 1995-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Moldova Respublikası Hökuməti arasında  ticarət-iqtisadi əməkdaşlıq  prinsipləri haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 8 sentyabr 1995)
• 1997-ci ildə Azərbaycan Respublikası və Moldova Respublikası arasında dostluq və əməkdaşlıq haqqında Müqavilə imzalanmışdır. (Bakı, 27 noyabr 1997)
• 1997-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Moldova Respublikası Hökuməti arasında ikiqat vergiyə  cəlb etməyə yol verilməməsi, gəlir və əmlak vergilərinin ödənilməsindən yayınmanın qarşısının alınması haqqında Konvensiya imzalanmışdır. (Bakı, 27 noyabr 1997)
• 1997-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Moldova Respublikası Hökuməti arasında vergi qanunvericiliyinə əməl edilməsi məsələləri üzrə qarşılıqlı yardım və əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 27 noyabr 1997)
• 1997-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Moldova Respublikası Hökuməti arasında elmi-texniki əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 27 noyabr 1997)
• 1997-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Moldova Respublikası Hökuməti arasında investisiyaların təşviqi və qarşılıqlı qorunması haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 27 noyabr 1997)
• 1997-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Moldova Respublikası Hökuməti arasında beynəlxalq avtomobil əlaqəsi haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 27 noyabr 1997)
• 1997-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Moldova Respublikası Hökuməti arasında istehsalat kooperasiyası haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 27 noyabr 1997)
• 1997-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Moldova Respublikası Hökuməti arasında pensiya təminatı sahəsində vətəndaşların hüquqlarının zəmanətləri haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 27 noyabr 1997)
• 1997-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Moldova Respublikası Hökuməti arasında yüksək  ixtisaslı elmi və elmi-pedaqoji kadrların attestasiyası sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 27 noyabr 1997)
• 1997-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Moldova Respublikası Hökuməti arasında standartlaşdırma, metrologiya və sertifikatlaşdırma sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 27 noyabr 1997)
• 1997-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Moldova Respublikası Hökuməti arasında təhsil sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 27 noyabr 1997)
• 1997-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Moldova Respublikası Hökuməti arasında mədəniyyət sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 27 noyabr 1997)
• 1997-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Moldova Respublikası Hökuməti arasında gənclər və idman sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 27 noyabr 1997)
• 1997-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Moldova Respublikası Hökuməti arasında valyuta və ixrac nəzarəti sahəsində əməkdaşlıq və qarşılıqlı yardım haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 27 noyabr 1997)
• 1997-ci ildə Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyi və Moldova Respublikası Xarici İşlər Nazirliyi arasında əməkdaşlıq haqqında Protokol imzalanmışdır. (Bakı, 27 noyabr 1997)
• 2004-cü ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Moldova Respublikası Hökuməti arasında turizm sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Kiyev, 6 may 2004)
• 2004-cü ildə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin və Moldova Respublikası Prezidentinin Birgə Bəyannaməsi imzalanmışdır. (Bakı, 26 oktyabr 2004)
• 2004-cü ildə Azərbaycan Respublikası və Moldova Respublikası arasında mülki, ailə və cinayət işləri üzrə hüquqi yardım və hüquqi münasibətlər haqqında Müqavilə imzalanmışdır. (Bakı, 26 oktyabr 2004)
• 2004-cü ildə Azərbaycan Respublikasının Hökuməti ilə Moldova Respublikasının Hökuməti arasında uzunmüddətli iqtisadi əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 26 oktyabr 2004)
• 2004-cü ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Moldova Respublikası Hökuməti arasında vətəndaşların qarşılıqlı səfərləri haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 26 oktyabr 2004)
• 2004-cü ildə Azərbaycan Respublikasının Hökuməti ilə Moldova Respublikasının Hökuməti arasında bitkilərin karantini sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 26 oktyabr 2004)
• 2004-cü ildə Azərbaycan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyi və Moldova Respublikasının Ədliyyə Nazirliyi arasında əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 26 oktyabr 2004)
• 2004-cü ildə Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi ilə Moldova Respublikası Əmək və Sosial Müdafiə Nazirliyi arasında əmək və əhalinin sosial müdafiəsi sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 26 oktyabr 2004)
• 2004-cü ildə Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi ilə Moldova Respublikası Kənd Təsərrüfatı və Yeyinti Nazirliyi arasında iqtisadi və elmi-texniki əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 26 oktyabr 2004)
• 2005-ci ildə Azərbaycan Respublikası və Moldova Respublikası arasında uzunmüddətli iqtisadi əməkdaşlıq Proqramı imzalanmışdır. (Kişineu, 19 aprel 2005)
• 2005-ci ildə "Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri" Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti və "Teleradio-Moldova" İctimai Şirkəti arasında əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Kişineu, 21 aprel 2005)
• 2005-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Hökuməti ilə Moldova Respublikasının Hökuməti arasında baytarlıq-sanitariya Konvensiyası imzalanmışdır. (Kişineu, 21 aprel 2005)
• 2005-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Hökuməti və Moldova Respublikasının Hökuməti arasında hava əlaqəsi haqqında Saziş imzalanmışdır. (Kişineu, 21 aprel 2005)
• 2005-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Hökuməti və Moldova Respublikasının Hökuməti arasında informatizasiya və informasiya texnologiyaları sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Kişineu, 21 aprel 2005)
• 2005-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Hökuməti ilə Moldova Respublikasının Hökuməti arasında Moldova Respublikası ərazisində müvəqqəti işləyən Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarının və Azərbaycan Respublikası ərazisində müvəqqəti işləyən Moldova Respublikası vətəndaşlarının əmək fəaliyyəti və sosial müdafiəsi haqqında Saziş imzalanmışdır. (Kişineu, 21 aprel 2005)
• 2005-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Moldova Respublikasına rəsmi səfərinin yekunlarına dair Birgə Kommunike. (Kişineu, 21 aprel 2005)
• 2006-cı ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Moldova Respublikası Hökuməti arasında gömrük işi sahəsində əməkdaşlıq və qarşılıqlı yardım haqqında Saziş imzalanmışdır. (Kiyev, 22 may 2006)
• 2007-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Moldova Respublikası Hökuməti arasında miqrasiya sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 22 fevral 2007)
• 2007-ci ildə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası və Moldova Elmlər Akademiyası arasında elmi əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 22 fevral 2007)
• 2007-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Moldova Respublikası Hökuməti arasında geodeziya, kartoqrafiya, kadastr, yer quruluşu, geoinformasiya sistemləri və Yerin məsafədən tədqiq edilməsi sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 22 fevral 2007)
• 2007-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Moldova Respublikası Hökuməti arasında ətraf mühitin mühafizəsi sahəsində əməkdaşlığa dair Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 22 fevral 2007)
• 2007-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Nazirliyi ilə Moldova Respublikasının Maliyyə Nazirliyi arasında Dövlət maliyyələşməsi sahəsində əməkdaşlığa dair Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 22 fevral 2007)
• 2007-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Səhiyyə Nazirliyi ilə Moldova Respublikasının Səhiyyə Nazirliyi arasında səhiyyə və tibb elmi sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 22 fevral 2007)
• 2007-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Statistika Komitəsi ilə Moldova Respublikasının Milli Statistika Bürosu arasında statistika sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 22 fevral 2007)
• 2008-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Moldova Respublikası Hökuməti arasında vergi hüquqpozmaları ilə mübarizə sahəsində əməkdaşlıq və məlumat mübadiləsi haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 23 aprel 2008)
• 2008-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Moldova Respublikası Hökuməti arasında sənaye mülkiyyətinin mühafizəsi sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 23 aprel 2008)
• 2008-ci ildə Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Moldova Respublikası Hökuməti arasında yanacaq-energetika kompleksi sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanmışdır. (Bakı, 23 aprel 2008)
• 2011-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Sosial Müdafiə Fondu və Moldova Respublikasının Milli Sosial Sığorta Kassası arasında məcburi dövlət sosial sığortası sahəsində əməkdaşlıq haqqında Protokol imzalanmışdır. (Bakı, 29 iyun 2011)
• 2012-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı yanında Maliyyə Monitorinqi Xidməti və Moldova Respublikasının Korrupsiyaya qarşı Mübarizə üzrə Milli Mərkəzi arasında cinayət yolu ilə əldə edilmiş pul vəsaitlərinin və ya digər əmlakın leqallaşdırılması və terrorçuluğun maliyyələşdirilməsinə qarşı mübarizə sahəsində məlumat mübadiləsi üzrə əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanmışdır. (Strasburq, 4 dekabr 2012)
• 2014-cü ildə Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsi və Moldova Respublikası Maliyyə Nazirliyi yanında Gömrük Xidməti arasında kadrların peşəkar hazırlığı və ixtisasının artırılması sahəsində əməkdaşlıq haqqında Protokol imzalanmışdır. (Bakı, 4 iyun 2014)
• 2014-cü ildə Azərbaycan Respublikasının Qiymətli Kağızlar üzrə Dövlət Komitəsi ilə Moldova Respublikasının Maliyyə Bazarları üzrə Milli Komissiyası arasında əməkdaşlıq və məlumat mübadiləsi haqqında Anlaşma Memorandumu. (Bakı, 23 oktyabr 2014).

• In 1992, the Agreement between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Moldova on the principles of commercial and economic cooperationю
Chisinau, January 14, 1992
• In 1992, the Agreement on Science and Education was signed between the Ministry of National Education of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Science and Education of the Republic of Moldova.
Baku, March 31, 1992
• In 1992 the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on Commercial and Economic Cooperation 1993 was signed.
Baku, 17 October 1992
• In 1992 the Agreement on Science and Education was signed between the Ministry of National Education of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Science and Education of the Republic of Moldova.
• In 1993, the Agreement between the Supreme Attestation Commission of the Republic of Azerbaijan and the Supreme Attestation Commission of the Republic of Moldova on the mutual recognition of university diplomas and certificates of attestation of the Supreme Commission of the Republic of Azerbaijan and the Republic of Moldova was signed.
Baku, October 18, 1993
• In 1993, the Agreement between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Moldova on the principles of commercial and economic cooperation 1994 was signed.
Ashgabat, December 23, 1993
• In 1993, the Agreement between the National Bank of the Republic of Azerbaijan and the National Bank of the Republic of Moldova on the intergovernmental calculation was signed.
Chisinau, February 3, 1994
• In 1994 the Cooperation Agreement between the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Azerbaijan and the Minister of Internal Affairs of the Republic of Moldova was signed.
February 17, 1994
• In 1995 the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on Free Trade Minsk was signed,
May 26, 1995
• In 1995 the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on the principles of commercial and economic cooperation was signed.
Baku, September 8, 1995
• In 1997 the Friendship and Cooperation Agreement between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Moldova was signed.
Baku, November 27, 1997
• In 1997, the Convention between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on the avoidance of double taxation and the prevention of tax evasion with respect to income and property was signed.
• In 1997, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on Mutual Cooperation and Mutual Assistance was signed in accordance with the tax treaty. Or.
• In 1997, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on the technical and scientific cooperation was signed. Or.
• In 1997 the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on the mutual promotion and protection of investments was signed.
• In 1997 the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on International Road Transport was signed.
• In 1997, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on Industrial Co-operation was signed.
• In 1997, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on the Protection of Citizens' Rights in the Field of Pensions was signed.
• In 1997, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on Cooperation in the Field of Scientific and Scientific-Pedagogical Attestation of Higher Qualification Carderol was signed.
• In 1997, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on the cooperation in the field of standardization, metrology and certification was signed.
• In 1997, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on cooperation in the field of education was signed.
• In 1997, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on cooperation in the field of culture was signed.
• In 1997, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on the cooperation in the field of youth and sport was signed.
• In 1997 the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on mutual cooperation and assistance in the field of foreign exchange control was signed.
• In 1997 the Protocol between the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Moldova was signed.
• In 2004, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on cooperation in the field of tourism was signed.
Kiev, May 6, 2004
• In 2004, the Agreement between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Moldova on Legal Assistance and Legal Relations in Civil, Family and Criminal Matters was signed.
Baku, 26 October 2004
• In 2004, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on long-term economic cooperation was signed.
• In 2004, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on the reciprocal travel of citizens was signed.
• In 2004, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on cooperation in plant quarantine was signed.
• In 2004 the Cooperation Agreement between the Ministry of Justice of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Justice of the Republic of Moldova was signed.
• In 2004, the Joint Statement of the President of the Republic of Azerbaijan and the President of the Republic of Moldova was signed.
• In 2004, an agreement was signed on cooperation in the field of labor and social protection of the population between the Ministry of Labor and Social Protection of the People of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Labor and Social Protection of the Republic of Moldova.
• In 2004 the Agreement between the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Agriculture and Food Industry of the Republic of Moldova was signed on the economic and technical-scientific cooperation.
• In 2004, the Consultation Plan for 2005-2006 between the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Moldova was signed.
• In 2005, the long-term economic cooperation program between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Moldova was signed.
Chisinau, April 19, 2005
• In 2005 a Cooperation Agreement was signed between CJSC "Azerbaijan Television and Radio" and Teleradio-Moldova Public Company.
Chisinau, April 21, 2005
• In 2005, the Veterinary-Sanitary Convention between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova was signed.
• In 2005, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on Air Flight was signed.
• In 2005, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova concerning the cooperation in the field of information and information technology was signed.
• In 2005, an Agreement was signed between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on the work and social protection of citizens of Azerbaijan temporarily working in the territory of the Republic of Moldova and of Moldovan citizens temporarily working in the territory of the Republic of Azerbaijan.
• In 2005, the Joint Statement on the results of the official visit to the Republic of Moldova, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev was signed.
• In 2005, the Protocol of the 1st Meeting of the Intergovernmental Commission for Economic Cooperation between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Moldova was signed.
• In 2006, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on mutual cooperation and assistance in the customs field was signed.
Kiev, May 22, 2006
• In 2007, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on Cooperation in the Field of Migration was signed.
Baku, February 22, 2007
• In 2007, the Agreement on Scientific Cooperation between the National Academy of Sciences of the Republic of Azerbaijan and the Academy of Sciences of Moldova was signed.
• In 2007, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on cooperation in the field of geodesy, cartography, cadastre, geoinformation system and distance learning of the Earth was signed.
• In 2007, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on cooperation in the field of environmental protection was signed.
• In 2007, the Agreement between the Ministry of Finance of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Finance of the Republic of Moldova on cooperation in the field of public finances was signed.
• In 2007, the Agreement between the Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Health of the Republic of Moldova on cooperation in the field of health and medical science was signed.
• In 2007 an Agreement was signed between the State Statistics Committee of the Republic of Azerbaijan and the National Bureau of Statistics of the Republic of Moldova on cooperation in the field of statistics.
• In 2008, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on cooperation in the fight against tax evasion and exchange of information was signed.
Baku, April 23, 2008
• In 2008, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on cooperation in the field of industrial property protection was signed.
• In 2008, the Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Moldova on cooperation in the field of complex energy was signed.
Baku, June 29, 2011
• In 2011, the Protocol on cooperation in the field of compulsory social insurance was signed between the State Social Protection Fund of the Republic of Azerbaijan and the National Social Insurance House of the Republic of Moldova.
Strasbourg, December 4, 2012
• In 2012 a Memorandum of Understanding was signed between the Central Bank's Monitoring Center of the Republic of Azerbaijan and the National Center for Combating Corruption of the Republic of Moldova on the exchange of information on the legalization of funds and other assets acquired through criminal means.
Baku, June 4, 2014
• In 2014, the Protocol on Cooperation in the Development of Training and Powers between the State Customs Committee of the Republic of Azerbaijan and the Customs Service under the Ministry of Finance of the Republic of Moldova was signed
Baku, 23 October 2014
• In 2014, the Memorandum of Understanding between the State Securities Committee of the Republic of Azerbaijan and the National Commission on Finansovomy Moldova on Cooperation and Information Exchange was signed.
Chisinau, April 24, 2017 & Baku, June 12, 2017 was signed Agreement of Military cooperation (come into force on March 20, 2018)