• 26-28 noyabr 1997-ci ildə - Moldova Respublikasının Prezidenti Petru Luçinskiynin Azərbaycana rəsmi səfəri;
• 26-27 oktyabr 2004-cü ildə Moldova Respublikasının Prezidenti Vladimir Voroninin Azərbaycana rəsmi səfəri (səfər çərçivəsində 9 sənəd, o cümlədən Azərbaycan Respublikası Prezidenti və Moldova Respublikası  Prezidentinin Birgə Bəyannaməsi imzalanmişdir);
• 21 aprel 2005-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Ilham Əliyevin Moldovaya rəsmi səfəri (səfər zamanı 5 sənəd imzalanmışdır);
• 16 iyun 2005-ci ildə Kiyevdə Ümumdünya İqtisadi Forumu tərəfindən keçirilmiş növbədənkənar "Dəyirmi Masa" çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Moldova Respublikasının Prezidenti Vladimir Voroninlə görüşü;
• 21 iyul 2006-ci ildə Moskvada, MDB Dövlət başçılarının qeyri-rəsmi iclası çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Moldova Respublikasının Prezidenti Vladimir Voroninlə görüşü;
• 22-24 fevral 2007-ci ildə Hökümətlərarası Komissiyanın II iclasında iştirak etmək üçün Moldovanın Baş naziri Vasile Tarlevin Azərbaycana səfəri;
• 18-19 iyun 2007-ci ildə Bakıda keçirilmiş GUAM Dövlət Başçılarının Zirvə toplantısında Moldovanın Baş naziri Vasile Tarlev iştirak etmişdir;
• 23-24 aprel 2008-ci ildə Moldova Respublikasının Prezidenti Vladimir Voroninin Azərbaycana rəsmi səfəri (səfər zamanı 3 saziş imzalanmişdır);
• 9 oktyabr 2009-cu ildə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti MDB Dövlət Başçıları Şurasının növbəti iclasında iştirak etmək məqsədilə Moldovaya səfəri;
• 1 iyun 2011-ci ildə İtaliyada, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Moldova Respublikası Prezidentinin vəzifəsini icra edən Marian Lupu ilə görüşü (görüşdə Azərbaycan ilə Moldova arasında ikitərəfli münasibətlərin uğurlu inkişafından məmnunluq ifadə olunmuş, ölkələrimizin beynəlxalq təşkilatlarda bir-birinin mövqeyini dəstəkləməsinin önəmi qeyd edilmiş, əlaqələrimizin daha da genişləndirilməsi üçün yaxşı potensialın olduğu vurğulanaraq bu potensialın reallaşdırılması ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılmışdır);
• 29-30 sentyabr 2011-ci ildə Varşava şəhərində keçirilmiş Şərq Tərəfdaşlığı sammiti çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Moldova Respublikasının Baş naziri Vladimir Filatı qəbul etmişdir;
• 20 fevral 2010-cu ildə Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Roma şəhərində Moldovanın Xarici İşlər və Avropaya İnteqrasiyası naziri Yuriye Lyanke ilə görüşü;
• 25 fevral 2011-ci ildə Azərbaycanın Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Kiyevdə keçirilmiş GUAM Xarici İşlər Nazirləri Şurasının iclası çərçivəsində Moldova Baş nazirinin müavini, Xarici İşlər və Avropaya İnteqrasiya naziri Yuriye Lyanke ilə görüşü (görüşdə Azərbaycan ilə Moldova arasında ikitərəfli münasibətlər, enerji, ticarət və digər sahələrdə əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunmuşdur);
• 17-19 yanvar 2012-ci ildə Moldova Respublikasının Baş naziri Vladimir Filatın Azərbaycana rəsmi səfəri;
• 17-19 yanvar 2012-ci ildə Azərbaycana rəsmi səfər çərçivəsində Moldova Respublikasının Baş naziri Vladimir Filatı Xarici İşlər naziri Yuriye Lyarke müşayiət etmiş və Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarovla görüşü;
• 24 aprel 2014-cü ildə Praqa şəhərində keçirilmiş Şərq Tərəfdaşlığı sammiti çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Moldova Respublikasının Prezidenti Nikolae Timofti ilə görüşü;
• 9 sentyabr 2014-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyev Moldova Respublikasının Baş nazirinin müavini, xarici işlər və Avropaya inteqrasiya naziri xanım Nataliya Germanı qəbul etmişdir;
• 16 sentyabr 2016-ci ildə Bişkek şəhərində keçirilmiş MDB ölkələri sammiti çərçivəsində Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyev Moldova Respublikasının Baş naziri Pavel Filip ilə görüş keçirmişdir;
• 06-07 iyun 2017-ci il tarixlərində Kişinyovda Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət və turizm nazirinin müavini Nazim Səmədovun iştirakı ilə Ümumdünya Turizm Təşkilatının (BMT ÜTT) Avropa üzrə Regional Komissiyasının 61-ci iclası keçirilmişdir;
• 21-23 iyun 2017-ci il tarixlərində Moldova Respublikasının Prezidenti İqor Dodon Azərbaycan Respublikasında rəsmi səfərdə olmuşdur. Səfər çərçivəsində Moldova Respublikasının Prezidenti İqor Dodon Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, Milli Məclisin sədri Oktay Əsədov və Baş nazir Artur Rasizadə ilə görüşüb. Səfər zamanı İrina Vlah və Zinayida Qreçeniydən ibarət Moldova nümayəndə heyəti ölkənin Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva tərəfindən qəbul edilib. Səfər zamanı həmçinin Moldova Respublikası Hökumətinin nümayəndələri ilə hakim “Yeni Azərbaycan” partiyasının beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Sevinc Fətəliyeva arasında da görüş təşkil olunub. Görüş zamanı ikitərəfli əməkdaşlığın inkişafı məsələləri müzakirə olunub;
• 29-30 iyun 2017-ci il tarixlərində Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin deputatları Sevinc Fətəliyeva və Sədaqət Vəliyeva Moldova Respublikasında səfərdə olublar;
• 10 iyul 2017-ci il tarixində Kişinyovda Şərq Tərəfdaşlığı ölkələrinin qeyri-rəsmi dialoqunun 9-cu iclasında Azərbaycan Respublikası xarici işlər nazirinin müavini Mahmud Məmmədquliyev və Alternativ və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri üzrə Dövlət Agentliyinin direktor müavini Cəmil Məlikov iştirak etmişlər;
• 15 noyabr 2017-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev Moldova Respublikasının daxili işlər naziri cənab Aleksandru Jizdanı qəbul etmişdir;
• 16 noyabr 2017-ci il tarixində Moldova Respublikasının daxili işlər naziri Aleksandru Jizdan ilə Azərbaycan Respublikasının daxili işlər naziri Ramil Usubov arasında görüş keçirilib;
• 16 noyabr 2017-ci il tarixində Moldova Respublikasının daxili işlər naziri Aleksandru Jizdan ilə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Miqrasiya Xidmətinin rəisi Firudin Nəbiyev arasında görüş keçirilib;
• 16 noyabr 2017-ci il tarixində Moldova Respublikasının daxili işlər naziri Aleksandru Jizdan və Azərbaycan Respublikasının fövqəladə hallar naziri cənab Kəmaləddin Heydərov arasında görüş keçirilmişdir;
• 15-16 mart 2018-ci il - Moldova Respublikasının Prezidenti İqor Dodonun “VI Qlobal Forum Bakı-2018” Beynəlxalq Forumunda iştirakı münasibətilə Azərbaycana səfəri baş tutub;
• 27-28 sentyabr 2018-ci il tarixlərində Moldovada GUAM Parlament Assambleyasının 11-ci sessiyası keçirilib. İclasda Baltikyanı Assambleyanın üzvləri ilə yanaşı, Azərbaycan, Ukrayna, Moldova və Gürcüstan parlamentlərinin nümayəndələri də iştirak ediblər. İclasda Azərbaycanı Azər Kərimli, Əli Məsimli, Rüstəm Mahmudov və Kənan Axundovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti təmsil edib;
• 2018-ci ilin oktyabrında Moldova Respublikasının Kişinyov şəhərində GUAM-a üzv dövlətlərin hökumət başçılarının görüşü keçirilib. İclasda GUAM-a üzv ölkələrin rəsmiləri: Moldova Respublikasının Baş naziri Pavel Filip, Gürcüstanın Baş naziri Mamuk Baxtadze, Ukraynanın Baş naziri Vladimir Qroysman iştirak ediblər. Azərbaycan Respublikası aşağıdakı tərkibdə təmsil olunub: Əli Əhmədov - Azərbaycan Respublikası Baş nazirinin müavini (nümayəndə heyətinin rəhbəri); Əsgər Abdullayev - Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsinin müavini;
• 5 oktyabr 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Baş nazirinin müavini Əli Əhmədov ilə Moldova Respublikasının Baş naziri Pavel Filip arasında görüş keçirilib;
• 13-14 dekabr 2018-ci il tarixlərində Bakıda Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatına (QDİƏT) üzv dövlətlərin Xarici İşlər Nazirləri Şurasının 39-cu iclası keçirilib. Tədbirdə Moldovanın xarici işlər və Avropaya inteqrasiya naziri Tudor Ulyanovski iştirak edib;
• 13 dekabr 2018-ci il tarixində Bakıda işgüzar səfərdə olan Moldovanın xarici işlər və Avropaya inteqrasiya naziri Tudor Ulyanovski,  İqtisadi Əməkdaşlıq üzrə Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın sədri ilə, o cümlədən Azərbaycan Respublikasının kənd təsərrüfatı naziri İnam Kərimov ilə görüşü baş tutmuşdur;
• 24 fevral 2019-cu Moldovada keçiriləcək parlament seçkilərini müşahidə etmək üçün Azərbaycan Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədri Məzahir Pənahovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti də Moldovaya gedib;
• 21-26 fevral 2019-cu il tarixlərində Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin deputatı, Azərbaycan-Moldova parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Sabir Hacıyev Moldovada səfərdə olmuşdur;
• 14 mart 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Moldova Respublikasının Prezidenti İqor Dodon ilə görüşüb;
• 24-26 sentyabr 2019-cu il tarixlərində Kişinyovda “Statistik əməkdaşlıqda növbəti addım” ümumi başlığı ilə yüksək səviyyəli seminar təşkil edilmişdir. Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Dövlət Statistika Komitəsinin sədri Tahir Budaqov və aparatın beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Fərid Quliyev iştirak ediblər;
• 10 oktyabrın 2019-cu il tarixində Aşqabadda Moldova Respublikasının Prezidenti İqor Dodon Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev ilə görüşüb;
• 16-17 oktyabr 2019-cu il tarixlərində Dövlət Gömrük Komitəsi sədrinin müavini İqbal Babayev və Beynəlxalq Əməkdaşlıq İdarəsinin rəisi Dilavər Fərzəliyev GUAM-ın Ticarət və Nəqliyyatın Asanlaşdırılması üzrə Rəhbər Komitəsinin Kişinyovda keçirilən növbəti iclasında iştirak ediblər;
• 05-06 dekabr 2019-cu il tarixlərində Bakıda “Avropa-Qafqaz-Asiya Beynəlxalq Nəqliyyat Dəhlizinin inkişafına dair Əsas Çoxtərəfli Saziş”in imzalanmasının 20-ci ildönümünə və TRASEKA Hökumətlərarası Komissiyasının XIV iclasına həsr olunmuş beynəlxalq konfrans keçirilib. Tədbirdə Moldova Respublikasının İqtisadiyyat və İnfrastruktur naziri Anatoli Usati də iştirak edib;
• 9-10 fevral 2022-ci il tarixlərində Moldova Respublikası Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Niku Popeskunun Bakıya rəsmi səfəri baş tutub;
• 10 oktyabr 2022-ci il tarixində Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Moldova Respublikasının Baş naziri Nataliya Qavrilitsanı qəbul edib;
• 10 oktyabr 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Baş naziri Əli Əsədov Moldova Respublikasının Baş naziri Nataliya Qavrilitsanı qəbul edib;
• 11 oktyabr 2022-ci il tarixində Azərbaycan Milli Məclisinin sədri Sahibə Qafarova Moldova Respublikasının Baş naziri Nataliya Qavrilitsanı qəbul edib;

• November 26-28, 1997 - official visit to Azerbaijan of the President of the Republic of Moldova Petru Lucinschi;
• October 26-27, 2004 - the official visit to Azerbaijan of the President of the Republic of Moldova, Vladimir Voronin. During the visit, 9 documents were signed, including the Joint Request of the President of the Republic of Azerbaijan and the President of the Republic of Moldova.
• April 21, 2005 - the official visit to the Republic of Moldova of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev. During the visit, 5 documents were signed.
• June 16, 2005 - during a Joint meeting of the International Economic Forum in Kiev, Azerbaijani President Ilham Aliyev met with the President of the Republic of Moldova Vladimir Voronin.
• July 21, 2006 - during the meeting of CIS Heads of State, the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, met with the President of the Republic of Moldova Vladimir Voronin.
• February 22-24, 2007 - for the 2nd Intergovernmental Commission meeting, the Prime Minister of the Republic of Moldova Vasile Tarlev visited Azerbaijan.
• July 18-19, 2007 - Prime Minister of the Republic of Moldova, Vasile Tarlev, participated in the meeting of the heads of state GUAM in Baku.
• April 23-24, 2008 - the official visit to Azerbaijan of the President of the Republic of Moldova Vladimir Voronin. During the visit, 3 agreements were signed.
• October 9, 2009 - for attending the meeting of the heads of CIS countries, President Azerbaijan Ilham Aliyev visited Moldova.
• February 20, 2010 - in Rome, Azerbaijan Foreign Minister Elmar Mamediarov met Iurie Leanca, Minister of Foreign Affairs and European Integration of the Republic of Moldova.
• February 25, 2011 - in Kyiv at the Council of Foreign Ministers GUAM, Azerbaijan Foreign Minister Elmar Mamediarov met Deputy Prime Minister, Mistry of Foreign Affairs and European Integration of the Republic of Moldova Iurie Leanca. The meeting focused on bilateral relations, prospects for cooperation in energy, trade and other fields.
• June 1, 2011 - in Italy, Azerbaijani President Ilham Aliyev met with Interim President of the Republic of Moldova, Marian Lupu, where they exchanged views on the further development of relations between Azerbaijan and Moldova.
• January 17-19, 2012 - Prime Minister of the Republic of Moldova Vladimir Filat paid an official visit to Azerbaijan.
• January 17-19, 2012 - during the official visit of Prime Minister Vladimir Filat to Azerbaijan, accompanied by the Deputy Prime Minister of Foreign Affairs and European Integration of the Republic of Moldova Iurie Leanca, had talks with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Elmar Mammadyarov;
• May 15, 2012 - Meeting between President of the Republic of Moldova Nicolae Timofti and President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev as part of participation in the Informal Summit of CIS Heads of State (Moscow, Russian Federation);
• On 24 April 2014 - in Prague, the Heads of State of the Eastern Partnership held the meeting of Azerbaijan President Ilham Aliyev with the President of the Republic of Moldova Nicolae Timofti.
• April 24, 2014 - Meeting between President of the Republic of Moldova Nicolae Timofti and President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev as part of participation in the Eastern Partnership jubilee summit (Prague, Czech Republic);
• September 9, 2014 - President Azerbaijan President Ilham Aliyev received the Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs and European Integration of the Republic of Moldova, Natalia Gherman.
• September 16, 2016 - at the CSI Summit in Bishkek, Azerbaijani President Ilham Aliyev and Prime Minister of the Republic of Moldova Pavel Filip met.
• May 24, 2017 - on the occasion of the 25th anniversary of the establishment of diplomatic relations between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Moldova in the Parliament of the Republic of Moldova was organized photo exhibition and round table.
• June 06-07, 2017 - the 61st meeting of the Regional Commission for Europe of the World Tourism Organization (UNWTO) was held in Chisinau, which was attended by the Deputy Minister of Culture and Tourism of the Republic of Azerbaijan Nazim Samedov.
• June 21-23, 2017 - the President of the Republic of Moldova, Mr. Igor Dodon, paid an official visit to the Republic of Azerbaijan. During the visit, the President of the Republic of Moldova, Mr. Igor Dodon, met with the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, the Chairman of the Parliament, Mr. Oktay Asadov, and the Prime Minister, Mr. Artur Rasizade. During the visit, the Moldovan delegation consisting of Irina Vlah and Zinaida Grecianii was received by First Vice President of the country Mrs. Mehriban Aliyeva. As part of the visit, the Moldovan Government representatives also had a meeting with the Head of the International Relations Department of the ruling Yeni Azerbaijan party, Ms. Sevinj Fatalieva. Within the framework of the meeting the issues of bilateral cooperation development were discussed.
• June 29-30, 2017 - Azerbaijani MPs Sevinj Fatalieva and Sadagat Velieva visited the Republic of Moldova.
• July 02-05, 2017 - Kamran Aliyev and Emir Orujaliyev, representatives of the Prosecutor General's Office of the Republic of Azerbaijan, visited the Republic of Moldova.
• July 10, 2017 - Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Mahmud Mammadguliyev and Deputy Director of the State Agency for Alternative and Renewable Energy Jamil Melikov participated in the 9th meeting of the informal dialogue of the Eastern Partnership countries in Chisinau.
• October 27, 2017 - Ambassador Gudsi Osmanov met with the General Prosecutor of the Republic of Moldova, Eduard Harunjen.
• November 2, 2017 - Ambassador Gudsi Osmanov met with Minister of Internal Affairs of the Republic of Moldova, Alexander Jizan.
• November 15, 2017 - President of the Republic of Azerbaijan, His Excellency Mr. Ilham Aliyev received the Minister of Internal Affairs of the Republic of Moldova Mr. Alexandru Jizdan.
• November 16, 2017 - the Minister of Internal Affairs of the Republic of Moldova, Alexandru Jizdan, met with the Minister of Internal Affairs of the Republic of Azerbaijan Ramil Usubov.
• November 16, 2017 - the Minister of Internal Affairs of the Republic of Moldova Mr. Alexandru Jizdan met with the Head of State Migration Service of the Republic of Azerbaijan Mr. Firudin Nabiyev.
• November 16, 2017 - the Minister of Internal Affairs of the Republic of Moldova Mr. Alexandru Jizdan met with the Minister of Emergency Situations of the Republic of Azerbaijan Mr. Kamaladdin Heydarov.
• March 15-16, 2018 - the visit of the President of the Republic of Moldova Igor Dodon to Azerbaijan on the occasion of participation in the International Forum "VI Global Forum Baku - 2018".
• September 27-28, 2018 - the 11th session of the GUAM Parliamentary Assembly was held in Moldova. The session was also attended by members of the Baltic Assembly, as well as representatives of the parliaments of Azerbaijan, Ukraine, Moldova, and Georgia. Azerbaijan was represented at the session by a delegation headed by Azer Karimli, Ali Masimli, Rustam Mahmudov and Kenan Akhundov.
• October 1, 2018 - the 4th meeting of the Heads of GUAM Consular Services took place in Chisinau, Republic of Moldova. The meeting was attended by the heads of consular services, as well as representatives of diplomatic missions of GUAM member states. Azerbaijan was represented by Faig Bagirov - head of the delegation, head of the Consular Department, First Secretary of the Department Emil Safarov and Consul of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Republic of Moldova.
• October 5, 2018 - meeting of the Heads of Government of GUAM Member States was held in Chisinau, in the Republic of Moldova. Officials from Azerbaijan, Ukraine (prime minister Vladimir Groysman), Georgia (prime minister Mamuk Baxtadze) and Moldova (prime minister Pavel Filip) attended at the meeting. The Delegation represented the Republic of Azerbaijan as follows: Ali Akhmedov - Deputy Prime Minister of the Republic of Azerbaijan - head of the delegation of the Azerbaijan Republic; Asker Abdullayev - Deputy Chairman of the State Customs Committee of the Republic of Azerbaijan; Azer Khudiyev - Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the Ukraine, Permanent Representative of the Republic of Azerbaijan to the GUAM; Gudsi Osmanov - Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the Republic of Moldova; Leyla Orujova – counsellor to the Embassy of the Republic of Azerbaijan to the Republic of Moldova; Rashad Novruz - Head of Regional Cooperation and cooperation with EU Section of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan; Samir Allahverdiyev - Second Secretary of the Embassy of the Republic of Azerbaijan to the Ukraine.
• October 5, 2018 - a meeting was held between the Deputy Prime Minister of the Republic of Azerbaijan, Ali Ahmedov, and the Prime Minister of the Republic of Moldova, Pavel Filip.
• October 09-10, 2018 - Seyyad Majidov, teacher at the Justice Department of the Justice Academy, attended at the conference held by the OSCE High Commissioner for National Minorities and the National Institute for Justice of Moldova.
• December 13-14, 2018 - the 39th meeting of the Council of Ministers of Foreign Affairs of the Organization of the Black Sea Economic Cooperation (BSEC) member states was held in Baku.
• December 13, 2018 - Moldovan Foreign Minister Tudor Ulyanovski, who is on a working visit to Baku, held a bilateral meeting with the chairman of the Joint Intergovernmental Commission on Economic Cooperation, and also Minister of the Agriculture of the Republic of Azerbaijan Inam Karimov. Minister Elmar Mammadyarov received the delegation headed by Tudor Ulyanovski, Minister of Foreign Affairs and European Integration of the Republic of Moldova, in the framework of his working visit to Azerbaijan.
• February 22, 2019 - the Central Electoral Commission of Moldova (CEC) registered more than 4,000 national and international observers to monitor the February 24 parliamentary elections. 776 foreign observers will observe the parliamentary elections from 3,412 local and 58 international organizations from 20 public organizations. A delegation led by the chairman of the Central Election Commission (CEC) of Azerbaijan Mazahir Panahov also went to Moldova to observe the parliamentary elections in Moldova on February 24.
• February 21-26, 2019 - Sabir Hajiyev, a member of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan and head of the Azerbaijani-Moldovan working group on interparliamentary relations, visited Moldova.
• March 14, 2019 - President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with President of the Republic of Moldova Igor Dodon.
• May 2-3, 2019 - The Secretary General of the Ministry of Education, Culture and Research of the Republic of Moldova, Igor Sharov, participated in the V World Forum on Intercultural Dialogue held in Baku.
• May 8, 2019 - the leadership of the National Confederation of Trade Unions of Moldova (CNSM) and the Confederation of Trade Unions of Azerbaijan (AHIK) signed an agreement on cooperation. The document was signed during bilateral consultations between the CNSM and AHIK, held in Baku, Azerbaijan, May 7-8, in the framework of the centennial of the International Labor Organization (ILO).
• September 24-26, 2019 - in Chisinau was held High-level seminar on statistics "Next step in cooperation" for heads of national statistical offices of Eastern Europe, Caucasus and Central Asia.Chairman of the State Statistics Committee of the Republic of Azerbaijan Tahir Budagov and Head of the Office of International Relations of the Apparatus Farid Guliyev participated.
• October 10, 2019 - the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has  met with the President of the Republic of Moldova Igor Dodon in Ashgabat.
• October 16-17, 2019 - Deputy Chairman of the State Customs Committee Igbal Babayev and Head of the International Cooperation Office Dilavar Farzaliyev attended at the next meeting of the GUAM Steering Committee for Trade and Transportation Assistance in Chisinau.
• December 5-6, 2019 - an international conference dedicated to the 20th anniversary of the signing of the Basic Multilateral Agreement on International Transport for the Development of Europe-Caucasus-Asia Transport Corridor (TRACECA) and the XIV Meeting of the TRACECA Intergovernmental Secretariat were held in Baku.The Minister of Economy and Infrastructure of the Republic of Moldova Anatoly Usatiy also attended at the event.
• February 9-10, 2022 - Official visit to Baku of the Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Moldova Nicu Popescu.
• October 10, 2022 - Prime Minister of the Republic of Moldova Natalia Gavrilita meets with the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev.
• On October 10, 2022, Prime Minister of Moldova Natalia Gavrilita met Prime Minister of Azerbaijan Ali Asadovu During the meeting the Moldovan-Azerbaijani relations were discussed.
• Prime Minister of Moldova Natalia Havrilita met Speaker of Azerbaijani Parliament Sahiba Gafarova on October 11, 2022.
• On October 11, 2022, Prime Minister of the Republic of Moldova Natalia Gavrilita met with Minister of Economy of Azerbaijan Mikayil Jabbarov.