IV İslam Həmrəyliyi Oyunları 2017
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının təşkili və keçirilməsi ilə əlaqədar bəzi tədbirlər haqqında Sərəncamına əsasən, müvafiq qaydada akkreditasiyadan keçmiş əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər 2017-ci il aprelin 1-dən iyulun 1-dək pasport və ya digər sərhədkeçmə sənədləri və akkreditasiya kartı əsasında viza almadan Azərbaycan Respublikasına gələ və Azərbaycan Respublikasından gedə bilərlər.
IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının təşkili və keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının ərazisində əmək fəaliyyətinə cəlb edilən və müvafiq qaydada akkreditasiyadan keçmiş əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün iş icazəsinin alınması tələb olunmur.

According to the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan on several measures for the organization and holding of IV Islamic Solidarity Games, foreigners and stateless persons  accredited according to the rules, may enter and leave Azerbaijan without a visa from April 1 until July 1 2017 on the basis of a passport or other documents required for crossing the border, and accreditation card.
Foreigners and stateless persons involved in labor activity in the territory of Azerbaijan in connection with the organization and holding of the Islamic Solidarity Games and accredited according to the rules do not need work permit.