Moldova Biznes həftəsi 2018
27-29.11.2018-ci il tarixində Moldova Respublikasında İqtisadiyyat və İndfrastruktura Naziriliyi və  Moldova Respublikasının İnvestisiya Agentliyinin təşkilatçılığı və maliyyə dəstəyi ilə 5-ci “Moldova Biznes həftəsi 2018” konfransı keçirilmişdir.Tədbir məlumat və təcrübə mübadiləsi üçün ən yaxşı illik platformadır. Bu,  ölkənin iqtisadi siyasətinin  inkişafının həyata keçirilməsinə xidmət edir və Moldova Respublikasının uyğuladığı  qlobal trendləri təbliğ edir. Tədbir ölkənin beynəlxalq səviyyədə imicinin artmasına kömək və dövlət və özəl sektor arasındakı dialoqun inkişafı, eləcə də yerli kompaniyaların rəqabət qabiliyyətinin artırılması,  exporta dəstək və xarici investisiyalaırn cəlb edilməsi üçün ən mühüm hadisələrdən biridir.
Bu ilki tədbir biznesi dəstəkləmək və milli və eləcə də beynəlxalq biznes cəmiyyəti üçün cəlb edici investisiya iqlimin inkişafı üçün Moldova Hökumətinin səylərini daha da möhkəmkləndirmişdir. Konfransın gündəliyinə interaktiv əlaqə vasitələri ilə (ikitərəfli forumlar, tədris səyahətləri, şəbəkə sessiyaları, pərakəndə/paylaşma seminarları, sərgilər) rallaşmış sektor siyasəti və proqresin təqdimatı daxildir.İlk dəfə olara bu ilki tədbirdə turizm sektoru gündəliyə salınmış və ölkə brendləri sırasında qlovbal trendlər səviyyəsinə qalxmışdır.2018-ci ildə BMT-nin dəstəyi  və rəhbərliyi ilə Moldova “Şərab Turizminin Dünya paytaxtına” çevrilmiş və 3-cü Qlobal Şərab Turizm Konfransını keçirmişdir ki, bu da dünya turizm xcəriətsində Moldovanın mövqeyini nəzərə çarpacaq dərəcədə möhkəmləndirmişdir.

О МЕРОПРИЯТИИ (”Moldova Business Week” 2018)
Правительство Республики Молдова, Министерство Экономики и Инфраструктуры Республики Молдова совместно с Агентством по Привлечению Инвестиций Молдовы организуют с 27 по 29 ноября 2018, в г. Кишиневе, бизнес-мероприятие года в Молдове - «Moldova Business Week 2018».
В ходе 3 рабочих дней, “Moldova Business Week 2018” предоставит единую платформу для представителей деловых кругов, финансовых институтов, государственных организаций, партнеров по развитию, дипломатических миссий и компаний из агропромышленного, машиностроительного, энергетического, туристического, торгового секторов национального и международного уровнях.
Программа “Moldova Business Week 2018” включает Инвестиционный Форум “Invest in Moldova 2018”, Форум Экспортеров, презентации инвестиционных и приватизационных проектов, деловые встречи и конференции, предназначенные для налаживания контактов с потенциальными партнерами.
В рамках «Moldova Business Week 2018» примут участие руководители государственных учреждений, партнеры по развитию, представители двусторонних торгово-промышленных палат и бизнес-ассоциаций, а также более чем 1000 отечественных и зарубежных компаний.
Независимо от того, заинтересованы ли Вы в присутствии на рынках СНГ или Европы, хотите оптимизировать производственные расходы, найти квалифицированную рабочую силу по конкурентной заработной оплате, передислоцировать производство и остаться вблизи сборочных или распределительных центров, деловая неделя предоставит возможность достичь этих целей.