Marian Lupu: Azərbaycan ilə Moldova arasında əməkdaşlıq əlaqələri yüksək səviyyədədir
Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illiyinin qeyd olunması çox vacib və əlamətdar hadisədir. Bu münasibətlə təşkil olunmuş tədbirdə dostlarımla bərabər olmaqdan məmnunam. Bu, çox vacib və tarixi bir hadisədir. Bu tədbirdə biz 100 il qurulan Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti ilə bağlı kifayət qədər məlumat aldıq.
Bu fikirləri Avropa Parlamentində Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illiyinə həsr edilmiş tədbir çərçivəsində AZƏRTAC-a müsahibə verən Avropa Parlamentinin Moldovadan olan üzvü Marian Lupu söyləyib.
Azərbaycan Milli Məclisinin 90 illiyinə həsr edilmiş təntənəli tədbirdə iştirak etdiyini xatırladan Marian Lupu deyib: “Azərbaycan ilə Moldova arasında əməkdaşlıq yüksək səviyyədədir. Ölkələrimiz arasında bütün sahələrdə, o cümlədən siyasi, iqtisadi və digər sahələrdə əlaqələr inkişaf edir”.

Празднование 100-летия Азербайджанской Демократической Республики является очень важным и знаменательным событием.Я рад быть с моими друзьями  на этом мероприятии . Это очень важное и историческое событие. На этом мероприятии мы получили достаточно информации о 100-летней Азербайджанской Демократической Республике.
Об этом в Европарламенте заявил член  Европарламента от Молдовы   Мариан Лупу, который дал интервью AZERTAC во время мероприятия, посвященного 100-летию Азербайджанской Демократической Республики.
Приняв участие в торжественном мероприятии, посвященном 90-летию Национального собрания Азербайджана, Мариан Лупу сказал: «Сотрудничество между Азербайджаном и Молдовой находится на высоком уровне. Отношения между нашими странами развиваются во всех сферах, в том числе в политической, экономической и других сферах ».