Azərbaycan Respublikasının Moldovadakı Fövqəladə və Səlahiyyətli səfiri Qüdsi Osmanov təltif edilmişdir
Cari ilin 9 iyul tarixində Azərbaycan Respublikası Diplomatik Xidmət orqanlarının 100 illik yubileyi ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasının diplomatik xidmət orqanında səmərəli fəaliyyətinə görə Azərbaycan Respublikasının Moldova Respublikasındakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Osmanov Qüdsi Dursun oğlu Azərbaycan Respublikası Prezidenti cənab İlham Əliyevin 9 iyul Sərəncamı ilə 3-cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni ilə təltif edilmişdir.

Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the Republic of Moldova Gudsey Osmanov was awarded
On July 9, the 100th anniversary of the Azerbaijan Diplomatic Service was celebrated in the Republic of Azerbaijan. On this occasion, by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev dated July 9, 2019, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the Republic of Moldova Mr. Gudsi Osmanov was awarded the Order of the Third degree “For Service to the Motherland” for special merits.