TRACECA Hökumətlərarası Komissiyanın XIV iclası keçirilmişdir
Dekabrın 5-6-da Bakıda Avropa-Qafqaz-Asiya nəqliyyat dəhlizinin (TRACECA) inkişafı üzrə beynəlxalq nəqliyyat haqqında Əsas Çoxtərəfli Sazişin imzalanmasının 20 illiyinə həsr olunmuş beynəlxalq konfrans və TRACECA Hökumətlərarası Komissiyasının Daimi Katibliyinin XIV iclası keçirilmişdir.
Tədbirlərdə TRACECA-ya 13 üzv və 2 müşahidəçi ölkələrin rəsmiləri, beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri iştirak etmişlər. Tədbirlərdə ötən dövrdə görülmüş işlər, üzv ölkələr arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi məsələləri müzakirə olunmuş və Bakı Bəyannaməsi qəbul edilmişdir.
Qeyd edək ki, TRACECA – MDB-yə göstərilən texniki yardım (TASIS) çərçivəsində xüsusi bir layihədir. O, Avropa İttifaqının dəstəyi ilə həyata keçirilir. Layihə 1993-cü ilin may ayında Brüsseldə keçirilən konfransda 8 ölkənin (5 Mərkəzi Asiya, Qazaxıstan və 3 Cənubi Qafqaz Respublikası) iştirakı ilə qəbul edilib.
Bildiririk ki, tədbirlərdə Moldova Respublikasının İqtisadiyyat və İnfrastruktura naziri Anatoliy Usatıy da iştirak etmişdir.

The XIV session of the TRACECA Intergovernmental Commission was held
An international conference dedicated to the 20th anniversary of the signing of the Basic Multilateral Agreement on International Transport for the Development of Europe-Caucasus-Asia Transport Corridor
(TRACECA) and the XIV Meeting of the TRACECA Intergovernmental Secretariat were held in Baku on December 5- 6.
The event was attended by officials of TRACECA member and observer countries, representatives of international organizations.
It should be noted that TRACECA is a special project within the framework of technical assistance to the CIS (TASIS).
It is supported by the European Union. The project was adopted at a conference in Brussels in May 1993 with the participation of 8 countries (5 Central Asia, Kazakhstan and 3 South Caucasus republics).
The Minister of Economy and Infrastructure of the Republic of Moldova Anatoly Usatiy also attended at the event.