Noyabrın 10-da Azərbaycanın Moldovadakı səfiri Qüdsi Osmanovun bu ölkənin xarici işlər və Avropaya inteqrasiya naziri Niku Popesku ilə görüşü keçirilib
Görüşdə Moldova-Azərbaycan münasibətlərinin aktual məsələləri müzakirə olunub. Tərəflər siyasi dialoqun genişləndirilməsi, ticari-iqtisadi, mədəni-humanitar sahələrdə əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsinin perspektivləri müzakirə edib.
Bundan əlavə, görüşdə qarşılıqlı yüksək səviyyəli səfərlərin təşkili, ticarət dövriyyəsinin artırılması, sərmayə qoyuluşu və qarşılıqlı maraq doğuran digər sahələrdə hüquq bazanın genişləndirilməsinin vacibliyi vurğulanıb.

10 ноября посол Азербайджана в Молдове, Гудси Османов встретился с министром иностранных дел и европейской интеграции Молдовы, Нику Попеску.
На встрече обсуждались актуальные вопросы молдавско-азербайджанских отношений. Стороны обсудили перспективы расширения политического диалога и развития сотрудничества в торгово-экономической и культурно-гуманитарной сферах.
Кроме того, на встрече была подчеркнута важность расширения правовой базы при организации взаимных визитов на высоком уровне, увеличения товарооборота, инвестиций и других сфер, представляющих взаимный интерес.