Moldova mətbuatı Azərbaycan, İran və Türkmənistan arasında üçtərəfli qaz tədarükü sazişi haqqında məlumatlar yayımlayıb
Moldovanın “noi.md”, “tribuna.md” və digər xəbər portallarında dərc olunan məqalələrdə sazişin əhəmiyyəti barədə ətraflı məlumat verilib. Qeyd olunub ki, bu sazişə əsasən, Türkmənistandan İran vasitəsilə hər il 1,5 milyarddan 2 milyard kubmetrədək təbii qazın Azərbaycana göndərilməsi nəzərdə tutulur.
Bundan başqa Moldavanın aparıcı KİV-i Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Türkmənistanın paytaxtı Aşqabad şəhərində İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) XV Zirvə Toplantısında çıxışına da geniş yer ayırıb.

Молдавские СМИ сообщили о трехстороннем соглашении о поставках газа между Азербайджаном, Ираном и Туркменистаном.
Статьи, опубликованные на молдавских новостных порталах, таких как, noi.md, tribuna.md и других, указана подробная информация о важности соглашения. В соглашение отмечено, что ежегодно через Иран из Туркменистана в Азербайджан будет отправляться от 1,5 до 2 миллиардов кубометров природного газа.
Ведущие молдавские СМИ также осветили выступление президента Азербайджана Ильхама Алиева на 15-м саммите Организации экономического сотрудничества (ОЭС) в столице Туркменистана, в Ашхабаде.