Moldova Respublikası vətəndaşlarının diqqətinə!!!
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2022-ci il 15 fevral tarixli 40 nömrəli Qərarına əsasən, Moldova Respublikası vətəndaşları hava yolu ilə Azərbaycana daxil ola bilərlər.
Bu zaman:
- yaşı 18-dən yuxarı olan şəxslər – yalnız COVID-19 pasportu (COVID-19-a qarşı tam peyvənd olunmasını və ya COVID-19-dan sağalaraq immunitetə malik olmasını təsdiq edən sənəd) və uçuşdan əvvəl 72 saat ərzində verilmiş COVID-19-a dair PCR testinin neqativ nəticəsini təsdiq edən sənəd;
- 1–18 yaş arasında olan şəxslər – yalnız uçuşdan əvvəl 72 saat ərzində verilmiş COVID-19-a dair PCR testinin neqativ nəticəsini təsdiq edən sənəd təqdim etməlidir.

Вниманию граждан Республики Молдова!!!
Согласно Постановлению Кабинета Министров Азербайджанской Республики № 40 от 15 февраля 2022 года, граждане Республики Молдова могут прибывать в Азербайджан воздушным путем.
- Пассажиры старше 18-ти лет – при наличии COVID-паспорта (официального сертификата, подтверждающего прохождение полного курса вакцинации, официального сертификата о выздоровлении от COVID-19), а также сертификата о негативном результате ПЦР-теста на коронавирус, полученного в течение 72 часов до вылета рейса.
- Пассажиры в возрасте от 1-го до 18-ти лет – при предъявлении сертификата о негативном результате ПЦР-теста на коронавирус, полученного в течение 72 часов до вылета рейса.