❗ Ukraynada yaşayan soydaşlarımızın nəzərinə!
Azərbaycan XİN: Ukraynanın hava məkanı bağlı olduğundan hazırda vətəndaşlarımız həmin ölkəni hava nəqliyyatı vasitəsilə tərk edə bilmir.
Bu xüsusda bildiririk ki, ciddi təhlükə ilə üzləşmiş Azərbaycan Respublikası vətəndaşları Ukraynanın Moldova ilə olan Oknitsa və Palanka sərhəd-keçid məntəqələri vasitəsilə quru yolla Moldova Respublikasının ərazisinə keçə bilər.
Yaranmış suallarla bağlı vətəndaşlarımız Azərbaycan Respublikasının Moldova Respublikasındakı Səfirliyi ilə +373 781 81 361, +373 789 91 849, +373 222 32 277 nömrələri ilə və chisinau@mission.mfa.gov.az elektron poçtu vasitəsilə əlaqə saxlaya bilər.

❗ Вниманию азербайджанцев, проживающих в Украине!
В связи с закрытием воздушного пространства Украины наши соотечественники не могут покинуть Украину воздушным путем.
В связи с этим, сообщаем, что наши соотечественники, столкнувшиеся с серьезной опасностью могут перейти из Украины в Молдову через контрольно-пропускной пункт Паланка и Окница на границе Украины и Молдовы.
По возникающим вопросам с Посольством Азербайджанской Республики в Республике Молдова можно связаться по телефонам: +373 781 81 361, +373 789 91 849, +373 222 32 277, а также по электронной почте chisinau@mission.mfa.gov.az