Moldovada Azərbaycan Gəncləri Gününün 25 illiyi qeyd olunub
2 fevral tarixində Azərbaycanın Moldovadakı səfirliyində Gənclər Günü münasibətilə Moldovada təhsil alan azərbaycanlı və xarici tələbələr, eləcə də ali məktəblərin yerli tələbə təşkilatlarının nümayəndələrinin iştirakı ilə dəyirmi masa keçirilib.
Tədbirdə Moldova İqtisadiyyat Akademiyasının II kurs tələbəsi Əli Məmmədov müasir Azərbaycanın qurucusu Ümummilli lider Heydər Əliyevin gənclər siyasətindən danışıb. O, qeyd edib ki, bu gün Azərbaycan gəncliyi ölkə həyatının bütün sahələrində aparıcı rol oynayır, ölkəmizdə Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə gənc nəslin təhsil və tərbiyəsinə xüsusi diqqət yetirilir.
Moldovalı universitet tələbələri Karina Birsa və Luminita Qreka Moldovada gənclərlə bağlı layihələrdən, dövlət tərəfindən onlar üçün yaradılan şərait və imkanlardan danışıblar.
Bundan əlavə, dəyirmi masa iştirakçıları gənclərin həyatının müxtəlif aspektləri və bununla bağlı dövlətin iştirakına dair fikirlərini bölüşüb, əməkdaşlıq, qarşılıqlı fəaliyyət və təcrübə mübadiləsi imkanlarını müzakirə ediblər.

Youth Day of the Republic of Azerbaijan was celebrated in Moldova
On February 2, at the Embassy of Azerbaijan in Moldova, a round table was held with the participation of Azerbaijani students, foreign countries studying in Moldova, and representatives of the local student community of universities of the Republic of Moldova on the occasion of Azerbaijan Youth Day.
Ali Mammadov, a second year student of the Moldovan Academy of Economics, told the audience about the youth policy in Azerbaijan, founded by the national leader of Azerbaijan, Heydar Aliyev. He noted that today the youth of Azerbaijan plays a leading role in all spheres of life, under the leadership of President Ilham Aliyev, special attention is paid to the education and growth of the young generation.
Moldovan students Corina Bîrsa and Luminița Greca spoke about youth projects in Moldova, the conditions and opportunities created for them by the state.
Afterwards, the participants of the round table shared their thoughts on different aspects of young people's life and state participation in it, discussed opportunities for cooperation, interaction and exchange of experience.