Azərbaycan dövləti tərəfindən Moldovaya humanitar yardım yola salınıb
Ukraynada yaşanan böhran nəticəsində Moldova Respublikası ərazisinə keçmiş ukraynalı məcburi köçkünlərin ehtiyaclarının qarşılanması məqsədilə Azərbaycan dövləti tərəfindən təcili və təxirəsalınmaz hallarda tibbi yardımın göstərilməsi üçün dərman vasitələrindən ibarət humanitar yardım aprelin 15-də Moldovaya yola salınıb.
Məbləği 1,7 milyon manatdan çox olan 29 tonluq humanitar yardımın Kişineu hava limanına çatdırılması üçün təyyarə saat 10:00-da Moldova və Ukraynanın ölkəmizdəki diplomatik nümayəndələrinin iştirakı ilə Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportundan yola salınıb.
Xatırladaq ki, Ukraynadakı vəziyyətlə əlaqədar ölkə rəhbərliyinin tapşırığı ilə bu il fevralın 27-də və martın 12-də Azərbaycan tərəfindən Ukraynaya dərman vasitələri, tibbi sərf, cihaz və avadanlıqlardan, eləcə də ərzaq məhsullarından ibarət ümumi məbləği 21,5 milyon manat olan (11,5 milyon avrodan artıq) 520 tona yaxın humanitar yardım göndərilib.

The Azerbaijani state sent humanitarian aid to Moldova
On April 15, the Azerbaijani state sent humanitarian aid of medicines to Moldova in order to provide emergency medical assistance to Ukrainian internally displaced persons who crossed into the territory of the Republic of Moldova as a result of the crisis in Ukraine.
At 10 a.m., the plane with participation of diplomatic representatives of Moldova and Ukraine left Heydar Aliyev International Airport to deliver 29 tons of humanitarian aid to Chisinau airport worth more than 1.7 million manats.
We remind that in connection with the situation in Ukraine, Azerbaijan sent to Ukraine on February 27 and March 12 this year about 520 tons of humanitarian aid worth 21.5 million manats (more than 11.5 million euro) - medicines, medical supplies, instruments and equipment, as well as food.