Moldova Respublikası vətəndaşlarının diqqətinə!!!
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2022-ci il 15 fevral tarixli 40 nömrəli Qərarına əsasən, Moldova Respublikası vətəndaşları hava yolu ilə Azərbaycana daxil ola bilərlər:
Bu zaman:
- yaşı 18-dən yuxarı olan şəxslər – yalnız COVID-19 pasportu (COVID-19-a qarşı tam peyvənd olunmasını və ya COVID-19-dan sağalaraq immunitetə malik olmasını təsdiq edən sənəd) və uçuşdan əvvəl 72 saat ərzində verilmiş COVID-19-a dair PCR testinin neqativ nəticəsini təsdiq edən sənəd;
- 1–18 yaş arasında olan şəxslər – yalnız uçuşdan əvvəl 72 saat ərzində verilmiş COVID-19-a dair PCR testinin neqativ nəticəsini təsdiq edən sənəd təqdim etməlidir.

To the attention of the citizens of the Republic of Moldova!!!
According to the Decree of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No. 40 of 15 February 2022, citizens of the Republic of Moldova may enter Azerbaijan by air:
- Passengers over 18 years of age - if they have a COVID passport (official certificate confirming completion of the entire vaccination course, official certificate of recovery after COVID-19), as well as a certificate of negative result of PCR test for coronavirus received 72 hours prior to flight departure.
- Passengers between 1 and 18 years of age - upon presentation of a certificate with a negative PCR test result for coronavirus received 72 hours prior to flight departure.