Bakıda Azərbaycan və Moldovanın işgüzar dairələrinin nümayəndələrinin görüşü keçirilib
Oktyabrın 11-də Bakıda Moldova Respublikasının Baş naziri Nataliya Qavrilitsanın Azərbaycan Respublikasının işgüzar dairələrinin nümayəndələri ilə görüşü keçirilib.
Moldovanın Baş naziri Nataliya Qavrilitsa ölkələrimiz arasında əlaqələrin inkişaf istiqamətlərindən danışıb, ölkəsinin Azərbaycan iqtisadiyyatına marağını qeyd edib.
İqtisadiyyat nazirinin müavini Sahib Məmmədov bildirib ki, Azərbaycan və Moldova tərəfdaşlıq münasibətlərini bütün istiqamətlərdə uğurla inkişaf etdirir. Qeyd edib ki, bugünkü görüş hər iki ölkə arasında əməkdaşlığın daha da dərinləşməsinə, əlaqələrimizin genişlənməsinə öz töhfəsini verəcək.

В Баку прошла встреча представителей деловых кругов Азербайджана и Молдовы
11 октября в Баку состоялась встреча премьер-министра Республики Молдова Натальи Гаврилицы с представителями деловых кругов Азербайджанской Республики.
Премьер-министр Молдовы Наталья Гаврилица рассказала о направлениях развития связей между нашими странами, отметила интерес своей страны к экономике Азербайджана.
Заместитель министра экономики Сахиб Мамедов подчеркнул, что Азербайджан и Молдова успешно развивают партнерские отношения по всем направлениям. Он отметил, что сегодняшняя встреча будет содействовать дальнейшему углублению сотрудничества между обеими странами, расширению связей двух стран.