Bakıda Azərbaycan və Moldovanın işgüzar dairələrinin nümayəndələrinin görüşü keçirilib
Oktyabrın 11-də Bakıda Moldova Respublikasının Baş naziri Nataliya Qavrilitsanın Azərbaycan Respublikasının işgüzar dairələrinin nümayəndələri ilə görüşü keçirilib.
Moldovanın Baş naziri Nataliya Qavrilitsa ölkələrimiz arasında əlaqələrin inkişaf istiqamətlərindən danışıb, ölkəsinin Azərbaycan iqtisadiyyatına marağını qeyd edib.
İqtisadiyyat nazirinin müavini Sahib Məmmədov bildirib ki, Azərbaycan və Moldova tərəfdaşlıq münasibətlərini bütün istiqamətlərdə uğurla inkişaf etdirir. Qeyd edib ki, bugünkü görüş hər iki ölkə arasında əməkdaşlığın daha da dərinləşməsinə, əlaqələrimizin genişlənməsinə öz töhfəsini verəcək.

Baku hosted a meeting of representatives of Azerbaijani and Moldovan business circles
On October 11, Prime Minister of the Republic of Moldova Natalia Gavrilita met with representatives of business circles of the Republic of Azerbaijan in Baku.
Moldovan Prime Minister Natalia Gavrilita spoke about the directions of development of relations between the two countries and noted her country's interest in the economy of Azerbaijan.
Deputy Economics Minister Sahib Mammadov emphasized that Azerbaijan and Moldova successfully develop partnership relations in all directions. He noted that today's meeting will contribute to further deepening of cooperation between the two countries, expanding ties between countries.