Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti “Azərbaycan Respublikasının ərazisində xüsusi karantin rejiminin uzadılması barədə” qərarı
Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti “Azərbaycan Respublikasının ərazisində xüsusi karantin rejiminin uzadılması barədə” qərar verib.
Qərara əsasən, koronavirus (COVID-19) infeksiyasının ölkə ərazisində yayılmasının, o cümlədən, onun törədə biləcəyi fəsadların qarşısının alınması məqsədilə Azərbaycan Respublikasının ərazisində xüsusi karantin rejiminin müddəti 2023-cü il 1 mart saat 06:00-dək uzadılıb.

Decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan "On prolongation of the special quarantine regime in the territory of the Republic of Azerbaijan"
The Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan has decided "to extend the special quarantine regime on the territory of the Republic of Azerbaijan".
According to the decision, in order to prevent the spread of coronavirus (COVID-19) infection in the country, including the consequences it may cause, the period of special quarantine regime on the territory of the Republic of Azerbaijan is extended until March 1, 2023, 06:00.