Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti “Azərbaycan Respublikasının ərazisində xüsusi karantin rejiminin uzadılması barədə” qərarı
Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti “Azərbaycan Respublikasının ərazisində xüsusi karantin rejiminin uzadılması barədə” qərar verib.
Qərara əsasən, koronavirus (COVID-19) infeksiyasının ölkə ərazisində yayılmasının, o cümlədən, onun törədə biləcəyi fəsadların qarşısının alınması məqsədilə Azərbaycan Respublikasının ərazisində xüsusi karantin rejiminin müddəti 2023-cü il 1 mart saat 06:00-dək uzadılıb.

Постановление Кабинета Министров Азербайджанской Республики «О продлении особого карантинного режима на территории Азербайджанской Республики»
Кабинет Министров Азербайджанской Республики принял решение «о продлении особого карантинного режима на территории Азербайджанской Республики».
Согласно постановлению, с целью предотвращения распространения коронавирусной инфекции (COVID-19) в стране, в том числе последствий, которые она может вызвать, срок особого карантинного режима на территории Азербайджанской Республики продлен до 06:00 часов 1 марта 2023 года.