Azərbaycan Respublikasında matəm elan edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
“Azərbaycan Hava Yolları” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinə məxsus “Embraer 190” tipli sərnişin təyyarəsinin Bakı–Qroznı (Rusiya Federasiyası) reysini yerinə yetirərkən qəzaya uğraması nəticəsində həlak olanların xatirəsini yad etmək məqsədilə Azərbaycan Respublikasında matəm elan edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
2024-cü il dekabrın 25-də Bakı–Qroznı (Rusiya Federasiyası) reysini yerinə yetirən “Embraer 190” tipli sərnişin təyyarəsinin qəzaya uğraması nəticəsində çoxsaylı insan tələfatı olmuşdur.
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, qəza nəticəsində həlak olanların ailələrinin kədərinə şərik olaraq qərara alıram:

Распоряжение Президента Азербайджанской Республики об объявлении траура в Азербайджанской Республике
Распоряжение Президента Азербайджанской Республики об объявлении траура в Азербайджанской Республике с целью почтить память погибших в результате авиакатастрофы пассажирского самолета "Embraer 190", принадлежащего ЗАО "Азербайджанские Авиалинии" во время рейса Баку-Грозный (Российская Федерация).
25 декабря 2024 года пассажирский самолет Embraer 190, выполнявший рейс Баку-Грозный (Российская Федерация), потерпел крушение, что привело к многочисленным жертвам.
Руководствуясь пунктом 32 статьи 109 Конституции Азербайджанской Республики и разделяя горе семей погибших в результате авиакатастрофы, принимаю решение: