Azərbaycan Respublikasında matəm elan edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
“Azərbaycan Hava Yolları” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinə məxsus “Embraer 190” tipli sərnişin təyyarəsinin Bakı–Qroznı (Rusiya Federasiyası) reysini yerinə yetirərkən qəzaya uğraması nəticəsində həlak olanların xatirəsini yad etmək məqsədilə Azərbaycan Respublikasında matəm elan edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
2024-cü il dekabrın 25-də Bakı–Qroznı (Rusiya Federasiyası) reysini yerinə yetirən “Embraer 190” tipli sərnişin təyyarəsinin qəzaya uğraması nəticəsində çoxsaylı insan tələfatı olmuşdur.
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, qəza nəticəsində həlak olanların ailələrinin kədərinə şərik olaraq qərara alıram:

Decree of the President of the Republic of Azerbaijan on the declaration of mourning in the Republic of Azerbaijan
Decree of the President of the Republic of Azerbaijan on declaring mourning in the Republic of Azerbaijan to honor the memory of the victims of the crash of the passenger aircraft Embraer 190 belonging to Azerbaijan Airlines CJSC on the Baku-Grozny flight (Russian Federation).
On December 25, 2024, an Embraer 190 passenger aircraft en route Baku-Grozny (Russian Federation) crashed, causing numerous casualties.
In accordance with paragraph 32 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan and sharing the grief of the families of the victims of the airplane crash, I adopt a decree: