Moldova Respublikasının Prezidenti Maya Sandu mayın 28-də Azərbaycanın bu ölkədəki səfiri Ülvi Baxşəliyevlə birlikdə Azərbaycanın Müstəqillik Günü münasibətilə Milli Tarix Muzeyində təşkil olunmuş Azərbaycan xalçalarından ibarət sərgi ilə tanış olub.
Sərgidə Azərbaycanın müxtəlif bölgələrinə məxsus ənənəvi və müasir xalçalar nümayiş etdirilir. Hər iki ölkənin mədəni irsinin ortaq elementi olan xalçaçılıq sənəti mədəniyyətlərarası dialoqun rəmzi kimi vurğulanıb.
Prezident Sandu iki ölkə arasında ikitərəfli münasibətlərin əhəmiyyətini vurğulayıb və bu kontekstdə onun Tiranada Avropa Siyasi Birliyinin Zirvə görüşü çərçivəsində Prezident İlham Əliyevlə görüşünü qeyd edib.

President of the Republic of Moldova Maia Sandu visited today along with Ambassador of Azerbaijan Ulvi Bakhshaliyev the Azerbaijani carpet exhibition organized at the National Museum of History, on country's Independence Day.
The exhibition brings together traditional and modern carpets from various regions of Azerbaijan. Carpet art, a common element of Moldovan and Azerbaijani heritage, was evoked as a symbol of intercultural dialogue.
President Sandu reaffirmed the importance of bilateral relations between the two states, noting, in this context, the recent meeting with President Ilham Aliyev, held on the sidelines of the European Political Community summit in Tirana.