Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev aprelin 17-də Antalyada Moldova Respublikasının Prezidenti Maya Sandu ilə görüşüb.
Söhbət zamanı dövlətimizin başçısı ilə Maya Sandunun Azərbaycanda və Moldovada, həmçinin beynəlxalq tədbirlər çərçivəsində keçirdiyi görüşlər məmnunluqla xatırlandı.
Azərbaycan-Moldova münasibətlərinin perspektivləri müzakirə olundu, əlaqələrimizin inkişaf etdiyi vurğulandı, müxtəlif səviyyələrdə qarşılıqlı səfərlərin əməkdaşlığımızın genişləndirilməsi baxımından roluna toxunuldu.
Ölkələrimiz arasında enerji sahəsində əməkdaşlıq üçün geniş imkanların olduğu vurğulandı. Moldovanın xüsusilə enerjiyə ehtiyac duyduğu zamanda Azərbaycan tərəfindən nümayiş olunan dəstək bir daha yüksək qiymətləndirildi.
Maya Sandu vurğuladı ki, Moldovada yaşayan Azərbaycan icması ictimai-siyasi həyatda fəal iştirak etməklə bu ölkənin inkişafına öz töhfəsini verir.

The President of the Republic of Azerbaijan, H.E. Mr. Ilham Aliyev met with the President of Republic of Moldova, H.E. Madam Maia Sandu in Antalya
On April 17, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with Maia Sandu, President of the Republic of Moldova, in Antalya.
During the conversation, the presidents fondly recalled their meetings held in Azerbaijan, Moldova, and on the sidelines of international events.
They discussed prospects for Azerbaijan–Moldova relations and hailed the development of bilateral ties. The importance of reciprocal visits at various levels in expanding cooperation was emphasized.
The two leaders highlighted broad opportunities for energy cooperation between the countries. The support provided by Azerbaijan at a time when Moldova particularly needed energy was once again highly appreciated.
Maia Sandu emphasized that the Azerbaijani community living in Moldova actively participates in the country’s public and political life and contributes to its development.