Moldova Respublikasının Xarici İşlər və Avropaya İnteqrasiya Nazirliyinin Azərbaycan-Ermənistan sərhədində baş verən son hadisələrlə bağlı bəyanatı
Moldova Respublikasının Xarici İşlər və Avropaya İnteqrasiya Nazirliyi son günlərdə Azərbaycan-Ermənistan sərhədində olan silahlı qarşıdurmaları  və həyat itkisi ilə nəticələnən hadisələri narahatlıqla izləyir.
MRXİAİ həlak olanların ailələrinə başsağlığı verir və tərəfləri güc tətbiq etməməyə, vəziyyətin gərginləşməməsi üçün səylərini davam etdirməyə və beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərinə əsaslanan uzunmüddətli siyasi həll yolu tapmağa çağırır.
Moldova Respublikası münaqişə vəziyyətinin Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədləri çərçivəsində suverenliyinə və ərazi bütövlüyünə hörmət əsasında sülh yolu ilə həllinin tərəfdarıdır.

Заявление Министерства иностранных дел Республики Молдова о последних событиях на азербайджано-армянской границе
14 июля 2020 года, Кишинев - Министерство Иностранных Дел и Европейской Интеграции Республики Молдова с обеспокоенностью следит за событиями на азербайджано-армянской границе, где в последние дни произошли вооруженные столкновения, приведшие и к гибелью людей.
МИДЕИ выражает свои соболезнования семьям погибших и призывает соответствующие стороны воздерживаться от применения силы, продолжать свои усилия по предотвращению эскалации ситуации и идентификации долговременного политического решения на основе уважения принципов и норм международного права.
Республика Молдова выступает за мирное урегулирование конфликтной ситуации на основе уважения суверенитета и территориальной целостности Азербайджанской Республики в своих международно признанных границах.