Moldova Respublikasının Xarici İşlər və Avropaya İnteqrasiya Nazirliyinin Azərbaycan-Ermənistan sərhədində baş verən son hadisələrlə bağlı bəyanatı
Moldova Respublikasının Xarici İşlər və Avropaya İnteqrasiya Nazirliyi son günlərdə Azərbaycan-Ermənistan sərhədində olan silahlı qarşıdurmaları  və həyat itkisi ilə nəticələnən hadisələri narahatlıqla izləyir.
MRXİAİ həlak olanların ailələrinə başsağlığı verir və tərəfləri güc tətbiq etməməyə, vəziyyətin gərginləşməməsi üçün səylərini davam etdirməyə və beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərinə əsaslanan uzunmüddətli siyasi həll yolu tapmağa çağırır.
Moldova Respublikası münaqişə vəziyyətinin Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədləri çərçivəsində suverenliyinə və ərazi bütövlüyünə hörmət əsasında sülh yolu ilə həllinin tərəfdarıdır.

Statement by the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Moldova on recent events on the Azerbaijani-Armenian border
July 14, 2020, Chisinau - The Ministry of Foreign Affairs and European Integration of the Republic of Moldova is following with concern the events on the Azerbaijani-Armenian border, where in recent days have been armed clashes, resulting in loss of life.
The MFAEI expresses its condolences to the families of the fallen and calls the involved parts to refrain from the use of force, to continue their efforts to avoid escalating the situation and to identify a lasting political solution based on respect for the principles and rules of international law.
The Republic of Moldova pronounce for the peaceful settlement of the conflict situation on the basis of respect for the sovereignty and territorial integrity of the Republic of Azerbaijan within its internationally recognized borders.