UEFA Avropa Liqasının final oyununun 2019-cu ildə Bakı şəhərində təşkili və keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasına gələcək əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün viza prosedurlarının sadələşdirilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
- Müəyyən edilsin ki, UEFA Avropa Liqasının 2019-cu ildə Bakı şəhərində keçiriləcək final oyunu ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasına gələn və bu Sərəncamın 2-ci hissəsində göstərilən sənədlərdən hər hansı birini təqdim edən əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər 2019-cu il mayın 15-dən iyunun 1-dək Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında viza ala bilərlər.
- Aşağıdakı sənədlərdən biri viza verilməsi üçün əsas hesab edilsin:
2.1. Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyasının (AFFA) rəsmi dəvət məktubu;
2.2. Avropa Futbol Assosiasiyaları Birliyinin (UEFA) müvafiq qaydalarına uyğun olaraq akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən sənəd;
2.3. UEFA Avropa Liqasının 2019-cu ildə Bakı şəhərində keçiriləcək final oyununa bilet və ya biletin əldə olunmasını təsdiq edən sənəd.
3.1. UEFA Avropa Liqasının 2019-cu ildə Bakı şəhərində keçiriləcək final oyunu ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasına gələn şəxslər üçün viza prosedurlarının sadələşdirilməsi, habelə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı il 1 iyun tarixli 923 nömrəli Fərmanının 4.2-ci bəndinə əsasən təsdiq edilmiş ölkələrin siyahısına uyğun olaraq əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin “ASAN Viza” sistemi vasitəsilə elektron viza almaq imkanı barədə UEFA-ya və xarici ölkələrin müvafiq orqanlarına məlumat versin;
3.2. UEFA Avropa Liqasının 2019-cu ildə Bakı şəhərində keçiriləcək final oyunu ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasına gələn şəxslər üçün viza prosedurlarının sadələşdirilməsi, habelə əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin “ASAN Viza” sistemi vasitəsilə elektron viza almaq imkanı barədə məlumatın Nazirliyin, eləcə də Azərbaycan Respublikasının xarici ölkələrdəki səfirliklərinin və konsulluqlarının internet informasiya ehtiyatlarında yerləşdirilməsini təmin etsin.
- Azərbaycan Respublikasının Dövlət Miqrasiya Xidməti Azərbaycan Respublikasına uçuşlar həyata keçirən aviasiya şirkətlərinə UEFA Avropa Liqasının 2019-cu ildə Bakı şəhərində keçiriləcək final oyunu ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasına gələn şəxslər üçün viza prosedurlarının sadələşdirilməsi barədə məlumat versin.

Order of the President of the Republic of Azerbaijan on simplification of visa procedures for foreigners and stateless persons arriving to the Republic of Azerbaijan on the organization and holding of the UEFA Europa League final match in Baku in 2019
Guided by Article 329 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, I decree:
1. Determine that foreigners and stateless persons arriving to the Republic of Azerbaijan in connection with the final match of the UEFA Europa League in Baku in 2019 and submitting any of the documents listed in Part 2 of this Order from May 15, 2019 may apply for a visa at international airlines of the Republic of Azerbaijan by June 1.
1. One of the following documents shall be considered as the basis for issuing a visa:
2.1 An official invitation letter from the Association of Football Federations of Azerbaijan (AFFA);
2.2. Document confirming the accreditation in accordance with the relevant rules of the European Football Associations Association (UEFA);
2.3. A document confirming the purchase of tickets or tickets to the final match of the UEFA Europa League in Baku in 2019.
1. Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan:
3.1. Simplification of visa procedures for persons entering the Republic of Azerbaijan in connection with the final match of the UEFA Europa League in Baku in 2019, as well as the list of countries approved by the President of the Republic of Azerbaijan No.923 of June 1, 2016 inform UEFA and other relevant authorities of foreign countries about the possibility of obtaining electronic visas through the ASAN Visa system for stateless persons;
3.2. Simplification of visa procedures for persons entering the Republic of Azerbaijan due to the final match of the UEFA Europa League in Baku in 2019, as well as information on the possibility of issuing visas by foreigners and stateless persons via the "ASAN Visa" system will be provided by the Ministry and embassies of the Republic of Azerbaijan abroad and their consulates in the Internet information resources.
4.The State Migration Service of the Republic of Azerbaijan shall inform aviation companies that carry out flights to the Republic of Azerbaijan on simplification of visa procedures for the persons entering the Azerbaijan Republic in connection with the final match of the UEFA Europa League in Baku in 2019.