Moldova Respublikasının Baş naziri Pavel Filipdən
Yenidən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti seçilməyiniz münasibətilə Sizə ən səmimi təbriklərimi çatdırmaqdan məmnunluq duyuram.
Bu xoş fürsətdən istifadə edərək, Moldova Respublikası ilə Azərbaycan Respublikası arasında qarşılıqlı anlaşmaya və hörmətə əsaslanan ənənəvi dostluq və əməkdaşlıq münasibətlərinin inkişafına və möhkəmləndirilməsinə Sizin verdiyiniz əvəzsiz töhfələri bir daha vurğulamaq istərdim.
Əminəm ki, Siz Azərbaycan xalqının rifahı, habelə sülhün, təhlükəsizliyin və beynəlxalq əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsi naminə milli və beynəlxalq layihələrin gerçəkləşdirilməsi yolunda səylərinizi, təcrübə və biliklərinizi bundan sonra da əsirgəməyəcəksiniz.
İcazə verin, bir daha Sizə möhkəm cansağlığı, uzun ömür, firavanlıq və ali dövləti fəaliyyətinizdə böyük uğurlar arzulayım.

От Премьер-министра Республики Молдова Павла Филипа
С удовлетворением хочу выразить самые искренние поздравления по случаю избрания на пост Президента Азербайджанской Республики.
Пользуясь этим особым случаем, хочу отметить Ваш неоценимый вклад в развитие и укрепление традиционных отношений дружбы и сотрудничества между Республикой Молдова и Азербайджанской Республикой, основанных на взаимопонимании и уважении.
Уверен, что Вы и впредь будете прилагать все усилия, опыт и знания для осуществления национальных и международных проектов на благо народа Вашей страны и дальнейшего укрепления мира, безопасности и международного сотрудничества.
Позвольте еще раз пожелать Вам крепкого здоровья, долгих лет жизни, благополучия, процветания и всяческих успехов в Вашей деятельности на высоком государственном посту.