Bu məktubla Sizə öz dərin hörmətimi və Moldova Respublikası Qaqauz Yeri Muxtar Ərazi Qurumuna göstərdiyiniz diqqətə görə xüsusi minnətdarlığımı bildirirəm.
Zati-aliləri, Sizi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti seçkilərində layiqli qələbəniz münasibətilə ürəkdən təbrik edirəm.
Azərbaycan Respublikasının əhalisi öz vətəndaş borcunu yerinə yetirərək firavan və suveren gələcəyə səs verdi, Sizə etimad göstərib bu gözəl ölkəyə rəhbərliyi yenidən Zati-alinizə həvalə etdi. Siz dövlətin siyasi, iqtisadi və sosial sahələrinin inkişafı üçün yeni layihələr reallaşdırmaqla, vətəndaşların həyat səviyyəsinin daha da yüksəlməsi və milli maraqların müdafiəsi naminə yorulmadan çalışırsınız.
Əminəm ki, Sizin bilik və bacarığınız, təcrübə və müdrikliyiniz ölkəni əmin-amanlığın, sabitliyin bərqərar olduğu daha gözəl gələcəyə aparacaq və Siz Azərbaycan Respublikasının Prezidenti kürsüsündə hələ uzun müddət məhsuldar fəaliyyət göstərəcəksiniz.
Çox hörmətli cənab Prezident, fürsətdən istifadə edərək, Qaqauz Yeri Muxtar Ərazi Qurumuna və Çadır-Lunqa şəhərində Mədəniyyət-Təhsil Mərkəzi binasının tikintisinə göstərdiyiniz hərtərəfli dəstəyə görə Sizə öz minnətdarlığımızı bildiririk.
Ümidvarıq ki, bizim qardaş xalqlarımız arasında məhsuldar əməkdaşlıq bundan sonra da davam edəcək və biz yeni-yeni sosial və iqtisadi layihələri gerçəkləşdirməyə müvəffəq olacağıq.

От главы Автономно-территориального образования Гагаузия Республики Молдова
Настоящим письмом выражаю Вам свое глубокое уважение и благодарность за внимание к Автономно-территориальному образованию Гагаузия Республики Молдова.
Позвольте в этот важный день поздравить Вас, глубокоуважаемый господин Президент, с заслуженной победой на выборах в Президенты Азербайджанской республики.
Выполняя свой гражданский долг, жители Азербайджанской Республики отдали свои голоса за стабильное и суверенное будущее, своим выбором выражая Вам доверие и вручая право управлять прекрасной страной. Вы неустанно трудитесь, воплощая в жизнь новые стратегические проекты по развитию политической, экономической и социальной сферы государства, повышая уровень жизни граждан и отстаивая национальные интересы.
Уверены, что Ваши знания, опыт и мудрость помогут вести Азербайджанскую Республику в прекрасное и процветающее будущее в стабильности и благополучии, а Ваше правление на посту Президента Азербайджанской Республики будет долгим и плодотворным.
Пользуясь случаем, глубокоуважаемый господин Президент, благодарим Вас за всестороннюю поддержку Гагаузской Автономии и строительство Культурно-образовательного центра в городе Чадыр-Лунга.
Со своей стороны выражаем надежду на дальнейшее плодотворное сотрудничество между нашими братскими народами и реализацию новых социальных и экономических проектов.