Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illiyi münasibətilə Moldova Respublikasının xalqı adından və şəxsən öz adımdan ən səmimi təbriklərimi qəbul edin.
Bu xoş fürsətdən istifadə edərək, ölkələrimiz arasındakı çoxtərəfli səmərəli əlaqələrin mövcudluğunu məmnunluqla vurğulamaq istərdim. Əminəm ki, Moldova ilə Azərbaycan arasındakı ənənəvi dostluq münasibətləri bundan sonra da beynəlxalq aləmdə siyasi dialoqun davam etdirilməsi, qarşılıqlı faydalı iqtisadi əməkdaşlığın dərinləşməsi və ikitərəfli dəstəyin möhkəmlənməsi üçün zəmin olacaqdır.
Hörmətli İlham Heydər oğlu, Sizə möhkəm cansağlığı, ali dövləti vəzifənizdə yeni-yeni uğurlar, bütün Azərbaycan xalqına isə sülh, əmin-amanlıq və firavanlıq arzulayır, bir daha Sizə öz dərin ehtiramımı ifadə edirəm.

От Президента Республики Молдова Игоря Додона
От имени народа Республики Молдова и от меня лично примите самые искренние и сердечные поздравления по случаю столетия Азербайджанской Демократической Республики.
Пользуясь приятной возможностью, с удовлетворением отмечаю эффективные многосторонние контакты между нашими странами. Уверен, что традиционные дружественные молдавско-азербайджанские отношения будут и впредь залогом продвижения политического диалога, углубления взаимовыгодного экономического сотрудничества и обоюдной поддержки на международной арене.
Уважаемый Ильхам Гейдарович, крепкого здоровья и новых успехов на высшем государственном посту, а всему азербайджанскому народу – мира, согласия и благополучия и прошу принять заверения в моем самом высоком к Вам уважении.