Qaqauz Yeri Muxtar Ərazi Qurumunun İcra Komitəsi adından Sizə dərin hörmət və ehtiramımı çatdırıram.
Çox hörmətli cənab Prezident, Qaqauz Yeri Muxtar Ərazisinin rəhbərliyi və əhalisi adından Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illiyi münasibətilə Sizə ən səmimi təbriklərimi çatdırıram. Bu şanlı və önəmli tarix Azərbaycan xalqının yaddaşında ən parlaq və mühüm günlərdən biri kimi daim qalacaqdır.
Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranması çoxmillətli Azərbaycan xalqının vahidliyinin, onun azadlıq və ədalətə inamının rəmzi olmuşdur.
Bu gün Azərbaycan Respublikası özünəməxsus nadir tarixi və qeyri-adi mədəni irsi olan müstəqil ölkədir. O, nəinki özünün təkrarolunmaz və əvəzsiz gözəlliyi və torpağı ilə, eləcə də müsəlman Şərqində ilk demokratik dövlət olması ilə də seçilir.
Səmimi qəlbdən Sizə və Azərbaycan Respublikasının bütün sakinlərinə möhkəm cansağlığı, sabitlik və əmin-amanlıq, gələcəyə inam arzu edirəm.
Qoy Azərbaycanın gözəl torpağında hər zaman sülh və rifah, birlik və qarşılıqlı anlaşma hökm sürsün! Bu bayram Azərbaycanın hər bir sakininin qəlbini vəhdət, dostluq, zəngin və demokratik ailəyə mənsubluq qüruru ilə doldursun!
Cənab Prezident, fürsətdən istifadə edərək, bir daha Sizə öz dərin izzət və ehtiramımı ifadə edirəm.

От Главы Автономно-территориального образования Гагаузия Республики Молдова Ирины Влах
От имени Исполнительного комитета Автономно-территориального образования Гагаузия передаю Вам глубокое уважение и почтение.
Многоуважаемый господин Президент, от имени руководства и населения Автономно-территориального образования Гагаузия передаю Вам искренние поздравления по случаю 100-летия Азербайджанской Демократической Республики. Эта славная и важная дата навсегда останется в памяти азербайджанского народа как один из самых ярких и знаменательных дней.
Образование Азербайджанской Демократической Республики стало символом единства многонационального азербайджанского народа, его веры в свободу и справедливость.
Сегодня Азербайджанская Республика – независимая страна, обладающая уникальной историей и необычным культурным наследием. Она отличается не только своей неповторимой и незаменимой красотой и землей, но и тем, что является первым демократическим государством на мусульманском Востоке.
От всей души желаю Вам и всем жителям Азербайджанской Республики крепкого здоровья, стабильности и спокойствия, веры в будущее.
Пусть на прекрасной азербайджанской земле всегда господствуют мир и благополучие, единство и взаимопонимание! Пусть этот праздник переполнит сердце каждого жителя Азербайджана гордостью за единство, дружбу, принадлежность к богатой и демократической семье!