Moldova Respublikası Sosialistlər Partiyasının sədri, Moldova parlamentində MRSP fraksiyasının və Rusiya Federasiyası ilə dostluq qrupunun rəhbəri Zinaida Qreçanıydan
Doğum gününüz münasibətilə Moldova Respublikası Sosialistlər Partiyası adından və şəxsən öz adımdan ən səmimi təbriklərimi
qəbul edin.
Bu əlamətdar gündə məmnunluq hissi ilə qeyd etmək istəyirəm ki, Azərbaycan Respublikası Sizin rəhbərliyinizlə tərəqqiyə, rifaha
nail olub, siyasi, iqtisadi və mədəni sahələrdə uğurlar qazanıb.
Moldova Respublikası Sosialistlər Partiyası Yeni Azərbaycan Partiyası ilə dostluq əlaqələrinə böyük əhəmiyyət verir. Fürsətdən
istifadə edib əmin olduğumu bildirirəm ki, Yeni Azərbaycan Partiyası ilə Moldova Respublikası Sosialistlər Partiyası arasında
dostluq və qarşılıqlı anlaşma ənənələrinə əsaslanan hərtərəfli əməkdaşlıq münasibətləri xalqlarımızın rifahı naminə bundan sonra
da möhkəmlənəcək və inkişaf edəcək.
Zati-aliləri, Sizə dərin ehtiramımı bildirir, xoşbəxtlik, möhkəm cansağlığı və ali dövləti vəzifənizdə uğurlar, dost Azərbaycan xalqına

Oт председателя Партии социалистов Республики Молдова, председателя фракции ПСРМ в парламенте и группы дружбы с Российской Федерацией Зинаиды Гречаный
Ваше превосходительство.
От имени Партии социалистов Республики Молдова и от меня лично примите самые искренние поздравления с днем рождения.
В этот знаменательный день с чувством удовлетворения хочу отметить, что под Вашим руководством Азербайджанская
Республика добилась прогресса, благосостояния и успехов в политической, экономической и культурной сферах.
Партия социалистов Республики Молдова придает большое значение дружественным связям с Партией «Ени
Азербайджан». Пользуясь случаем, выражаю уверенность в том, что существующие отношения многопланового
сотрудничества между Партией «Ени Азербайджан» и Партией социалистов Республики Молдова, основанные на
традициях дружбы и взаимопонимания, и впредь будут крепнуть и развиваться на благо наших народов.
Ваше превосходительство, выражаю Вам глубокое почтение, желаю счастья, крепкого здоровья и успехов на высшем