Moldova Respublikasının Qaqauziya Muxtar Ərazisinin rəhbəri İrina Vlaxdan
İcazə verin, Moldova Respublikasının Qaqauziya Muxtar Ərazisinin sakinləri adından və şəxsən öz adımdan Sizə dərin hörmət və ehtiramımı ifadə edim və ad gününüz münasibətilə ən səmimi təbriklərimi, xoş arzularımı çatdırım.
Bu təntənəli və mötəbər gündə sülh, əmin-amanlıq, Azərbaycan Respublikası və onun əhalisinin rifahı naminə fundamental fəaliyyətinizdə Sizə uğurlar, möhkəm cansağlığı arzulayırıq.
Siz dövlətin bütün sahələrinin inkişafı üçün yeni-yeni strateji layihələri həyata keçirməklə, vətəndaşların yaşayış səviyyəsini yüksəltməklə və ölkənin milli maraqlarını üstün tutmaqla əzmlə çalışırsınız.
Əminəm ki, Sizin biliyiniz, təcrübə və bacarığınız, müdrikliyiniz Azərbaycan Respublikasının daha gözəl və çiçəklənən gələcəyini təmin edəcək, əmin-amanlıq və sabitlik qorunub saxlanılacaq.
Qaqauziya Muxtar Ərazisinə göstərdiyiniz dəstəyə görə qaqauz xalqı adından Sizə dərin və səmimi minnətdarlığımızı bildiririk. Biz Azərbaycan Respublikası ilə Moldova Respublikasının Qaqauziya Muxtar Ərazisi arasında yaranmış dostluq münasibətlərinə və açıq tərəfdaşlıq əlaqələrinə görə ürəkdən qürur duyuruq.

От главы Автономно-территориального образования Гагаузия Республики Молдова Ирины Влах
Позвольте от имени жителей Автономно-территориального образования Гагаузия Республики Молдова и от себя лично засвидетельствовать Вам свое глубокое уважение и направить искренние поздравления по случаю Вашего Дня рождения.
В этот праздничный день примите самые добрые и сердечные пожелания мира, благополучия, крепкого здоровья и успехов в Вашей фундаментальной деятельности во благо Азербайджанской Республики и ее жителей.
Вы неустанно трудитесь, воплощая в жизнь новые стратегические проекты по развитию всех сфер государства, повышая уровень жизни граждан и отстаивая национальные интересы страны.
Уверены, что Ваши знания, опыт и мудрость помогут вести Азербайджанскую Республику в прекрасное и процветающее будущее в благополучии и стабильности.
От имени гагаузского народа выражаем Вам огромную и искреннюю благодарность за оказываемую поддержку Гагаузской Автономии. Мы искренне горды за сложившиеся дружеские отношения и открытое партнерское сотрудничество между Азербайджанской Республикой и Автономно-территориальным образованием Гагаузия Республики Молдова.
Мирного неба, благополучия, добра и радости Вам, Вашим родным и близким.
Пользуясь случаем, глубокоуважаемый господин Президент, свидетельствуем уверения в высоком к Вам уважении.