Moldovada parlament seçkilərini 4 mindən çox yerli və beynəlxalq müşahidəçi izləyəcək
Moldova Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) fevralın 24-də keçiriləcək parlament seçkilərini izləmək üçün 4 mindən artıq yerli və beynəlxalq müşahidəçiləri qeydiyyata alıb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu barədə MSK məlumat yayıb. Qeyd edilib ki, xarici və yerli müşahidəçilərin qeydiyyatı bu gün başa çatıb. Parlament seçkilərini 20 ictimai təşkilatdan 3412 yerli, 58 beynəlxalq təşkilatdan 776 xarici müşahidəçi izləyəcək.
Xatırladaq ki, Azərbaycan Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədri Məzahir Pənahovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti də fevralın 24-də Moldovada keçiriləcək parlament seçkilərini müşahidə etmək məqsədilə bu ölkəyə səfərə yola düşüb.

More than 4,000 local and international observers will monitor the parliamentary elections in Moldova
Moldova's Central Election Commission (CEC) has registered over 4,000 domestic and international observers to monitor the February 24 parliamentary elections.776 foreign observers will monitor the parliamentary elections from 3412 local and 58 international organizations from 20 public organizations.A delegation headed by chairman of the Azerbaijani Central Election Commission (CEC) Mazahir Panahov also left for Moldova to observe the parliamentary elections in Moldova on February 24.