"International Charity Bazaar"
Cari ilin 08 dekabr tarixində Moldova Respublikasının paytaxtı Kişineu şəhərində Moldova Respublikası beynəlxalq qadın klubunun təşkilatçılığı və xarici ölkələrin Moldova Respublikasında akkreditə olunmuş Səfirlik və Baş Konsulluqlarının, beynəlxalq təşkilatların nümayəndəliklərinin, həmçinin Moldova Respublikasının bir sıra ictimai qurumlarının iştirakı ilə XXIII Beynəlxalq Milad Xeyriyyə Yarmarkası (“International Charity Bazaar”) adlı tədbir keçirilmişdir.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Moldova Respublikasındakı Səfirliyi və Moldova azərbaycanlıları Konqresi də fəal iştirak etmişdir. Qeyd edək ki, tədbirdə Azərbaycan stendi qurulmuş, stend ölkənin milli rəmzi olan bayraqla bəzədilmiş və Azərbaycan mətbəxinə məxsus şirniyyatlar, yeməklər, çay, milli kəlağayı və s. nümayiş olunmuşdur. Mərasimin sonunda satışdan əldə olunan vəsait iştirakçılar tərəfindən xeyriyyə məqsədi ilə təşkilatçıya təhvil verilmişdir.
Bildiririk ki, bu tipli tədbir hər il Moldova Respublikasında keçirilir və xeyriyyə məqsədi daşıdığından, əldə olunan pul vəsaiti diabet və eləcə də ağır xəstəliyi olan xəstə uşaqların ehtiyyaclarını ödəmək üçün sərf olunur.

International Charity Bazaar
On 8th December The XXIII "International Charity Bazaar", organized by the International Women's Club of the Republic of Moldova in the city of Chisinau, Republic of Moldova, with the participation of embassies and Consulates accredited in the Republic of Moldova, representatives of international organizations, as well as a number of public organizations of Moldova.
The Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Republic of Moldova and the Congress of the Azerbaijanis of Moldova also took an active part in the event. It should be noted that at the event, the stand of Azerbaijan was established, the stand was decorated with the national symbol of the country and sweets, dishes of the Azerbaijani cuisine, tea, national kalagayi and others. was demonstrated. At the end of the ceremony, the proceeds from the sale were handed over to the organizer for charitable purposes.
It should be noted that such events are held every year in the Republic of Moldova and are a charitable goal; therefore, money is spent on the needs of children with diabetes, and with serious illness in particular need.