Moldova Respublikasının Baş naziri Azərbaycan Respublikasının Baş naziri ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Baş naziri Əli Əsədov oktyabrın 10-da ölkəmizdə səfərdə olan Moldova Respublikasının Baş naziri Nataliya Qavrilitsa ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan-Moldova münasibətlərinin müxtəlif istiqamətlərdə inkişafından məmnunluq ifadə edilib.
Bakıda keçirilən Azərbaycan Respublikası ilə Moldova Respublikası arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə birgə Hökumətlərarası Komissiyanın iclasının önəmi vurğulanıb.
Azərbaycan ilə Moldova arasında ticari-iqtisadi münasibətlərin genişləndirilməsi, qarşılıqlı investisiya imkanları və biznes əlaqələrinin təşviqi, həmçinin müxtəlif sahələrdə əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə olunub.

Премьер-министр Республики Молдова встретился с премьер-министром Азербайджанской Республики
10 октября премьер-министр Азербайджанской Республики Али Асадов встретился с находящейся с визитом в Азербайджане премьер-министром Республики Молдова Натальей Гаврилицей.
На встрече было выражено удовлетворение развитием азербайджано-молдавских отношений в различных направлениях.
Была подчеркнута важность состоявшегося в Баку заседания Совместной межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Азербайджанской Республикой и Республикой Молдова.
На встрече обсуждались вопросы расширения торгово-экономических отношений между Азербайджаном и Молдовой, поощрения взаимных инвестиционных возможностей и деловых связей, а также перспективы сотрудничества в различных сферах.