Moldova Respublikasının Baş naziri Azərbaycan Respublikasının Baş naziri ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Baş naziri Əli Əsədov oktyabrın 10-da ölkəmizdə səfərdə olan Moldova Respublikasının Baş naziri Nataliya Qavrilitsa ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan-Moldova münasibətlərinin müxtəlif istiqamətlərdə inkişafından məmnunluq ifadə edilib.
Bakıda keçirilən Azərbaycan Respublikası ilə Moldova Respublikası arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə birgə Hökumətlərarası Komissiyanın iclasının önəmi vurğulanıb.
Azərbaycan ilə Moldova arasında ticari-iqtisadi münasibətlərin genişləndirilməsi, qarşılıqlı investisiya imkanları və biznes əlaqələrinin təşviqi, həmçinin müxtəlif sahələrdə əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə olunub.

Prime minister of the Republic of Moldova met with the Prime minister of the Republic of Azerbaidjan
On October 10, Prime Minister of the Republic of Azerbaijan Ali Asadov met with Prime Minister of the Republic of Moldova Natalia Gavrilița, who is on a visit to Azerbaijan.
At the meeting, the sides expressed satisfaction with the development of Azerbaijani-Moldovan relations in various directions.
The importance of the Baku meeting of the joint intergovernmental commission for economic cooperation between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Moldova was noted.
The meeting focused on expanding trade and economic relations between Azerbaijan and Moldova, promoting mutual investment opportunities and business ties, as well as cooperation prospects in various fields.